Wojciech Frączek przeszedł na emeryturę. Nowym komendantem PSP w Limanowej został Tomasz Pawlik

Wojciech Frączek przeszedł na emeryturę. Nowym komendantem PSP w Limanowej został Tomasz Pawlik

Wojciech Frączek, Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej przeszedł na emeryturę. Uroczystość związana z jego pożegnaniem odbyła się w poniedziałek w limanowskiej komendzie.

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele lokalnych samorządów, starostwa, instytucji działających na terenie powiatu, pracownicy komendy powiatowej, strażacy i komendanci małopolskich komend powiatowych na czele Małopolskim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadierem Piotrem Filipkiem.

Wojciech Frączek szefem limanowskich strażaków był przez 5 lat. Ustępujący komendant podziękował wszystkim za współpracę i pomoc na którą, jak mówił mógł liczyć zawsze.

– Rok temu podjąłem tą decyzję. Była ona przemyślana. Ponieważ służba stawia konkretne wymagania, taką podjąłem decyzję, w związku z tym, że moje zalożenia zostały zrealizowane – tłumaczy Wojciech Frączek, były już komendant PSP w Limanowej.

Nowym komendantem PSP w Limanowej został Tomasz Pawlik. Dotychczasowy zastępca Wojciecha Frączka również dziękował swojemu poprzednikowi za współpracę, a nominację traktuje, jak wyzwanie, któremu ma nadzieję podołać, licząc na wsparcie i pomoc z każdej strony.

Obszerna  relację z uroczystości będzie można zobaczyć w niedzielnym wydaniu naszych cotygodniowych Informacji.

Zobacz również