Z Tarnowa do Limanowej. Podinspektor Marcin Sak nowym szefem limanowskich policjantów

Z Tarnowa do Limanowej. Podinspektor Marcin Sak nowym szefem limanowskich policjantów

Podinspektor Marcin Sak został nowym szefem limanowskich policjantów. Zastąpił on na tym stanowisku podinsp. Tomasza Florka. Nowy komendant limanowskiej policji stery policji oficjalnie obejmie 17 lutego.

Uroczystość związana z pożganiem urzędującego komendanta i powitaniem nowego szefa limanowskich policjantów odbyła się w miniony poniedziałek.

W wydarzeniu udział wziął Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion. Podziękował on Komendantowi Powiatowemu Policji w Limanowej oraz  byłemu I Zastępcy wzorowej i oddanej służby na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Małopolski oraz pogratulował  nowemu szefowi limanowskiej komendy.

Podinsp. Tomasz Florek jest absolwentem Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w Policji rozpoczął w 1998 roku w Wydziale Prewencji Komendy Rejonowej Policji w Nowym Sączu. Od 2005 roku pełnił służbę w pionie kryminalnym. W 2014 roku został Naczelnikiem  Wydziału  Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, a w 2018 Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu. Od 22 lutego 2020 roku pełnił służbę na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej.

Z kolei nowy szef limanowskiej policji podinsp. Marcin Sak jest absolwentem Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę rozpoczął w 1996 roku jako policjant Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Zaczynał od stanowisk liniowych w pionach prewencji, a od 2001 roku pełnił służbę na stanowiskach kryminalnych Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu.

W 2002 przeniesiony do Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą bocheńskiej komendy, gdzie służył do 2013 roku zajmując kolejno stanowiska od referenta do specjalisty. Następnie objął stanowisko Naczelnika Wydziału Wspomagającego Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Od dnia 14 kwietnia 2017 zostały mu powierzone obowiązki Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie, a od 2 października 2017 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie, gdzie był odpowiedzialny za piony kryminalne. Od najbliższego piątku – 17 lutego będzie kierował Komendą Powiatową Policji w Limanowej.

Na stanowisku jego zastępcy, od 25 stycznia pełni obowiązki mł. insp. Albert Kogut.

Źródło: KPP w Limanowej

Zobacz również