Budowa bazy WOT może rozpocząć się w połowie kwietnia i potrwa 2 lata

Budowa bazy WOT może rozpocząć się w połowie kwietnia i potrwa 2 lata

Za słowami piosenki chciałoby się powiedzieć, że tu na razie jest ściernikso, ale będzie baza Wojsk Obrony Terytorialnej. W minionym tygodniu wybrano firmę, która wybuduje kompleks wojskowy dla żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej”.

Limanowa jest idealnym miejscem na usytuowanie siedziby WOT, kiedy ogłoszono budowę obiektu ćwiczeniowo-szkoleniowego. Przekonywał w grudniu ubiegłego roku Wojciech Skurkiewicz wiceminister Obrony Narodowej.

Koszt budowy bazy, w skład której wejdzie m.in. budynek koszarowo-biurowy, garaże dla pojazdów wojskowych wraz z pełną infrastrukturą wyniesie 73 mln 172 tys. 700 zł.

To nowatorskie przedsięwzięcie będzie realizowane w partnerstwie publiczno – publicznym. A skorzysta na nim nie tylko wojsko, ale też mieszkańcy Limanowej i powiatu limanowskiego – przekonuje burmistrz Władysław Bieda.

Budowa kompleksu wojskowego na potrzeby pododdziałów 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej potrwa blisko 2 lata. Po podpisaniu umowy z wykonawcą prace mają ruszyć już w połowie kwietnia. Inwestycja realizowana będzie przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Miasto Limanowa przy wsparciu Polskiego Funduszu Rozwoju.

Zobacz również