Kto, z kim i dlaczego. Wybory parlamentarne jeszcze oficjalnie nie ogłoszone – a prekampania już wystartowała

Kto, z kim i dlaczego. Wybory parlamentarne jeszcze oficjalnie nie ogłoszone – a prekampania już wystartowała

Terminowo wybory parlamentarne powinny odbyć się jesienią 2023 roku. I prawdopodobnie, że będzie, to w październiku. Mimo, że kampania wyborcza jeszcze nie ruszyła, to jej przedsmak już jest widoczny.

Zastanawiamy się kto z naszych polityków samorządowych wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Już wiadomo, że Urszula Nowogórska będzie ona wyborczą jedynką w naszym regionie. O tym jeszcze w grudniu mówił obecny w Limanowej prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak Kamysz.

O mandat Urszuli Nowogórskiej do sejmu łatwo nie będzie. Zwłaszcza, że w każdych wyborach najwięcej głosów w powiecie limanowskim otrzymują kandydaci Prawa i Sprawiedliwości. Nieoficjalnie mówi się, że, wicemarszałek Ryszard Terlecki. nmógłby być lokomotywą listy wyborczej w okręgu nr 14.

Lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości na pewno mają nie lada orzech do zgryzienia, aby spośród swoich szeregów wyłonić kandydatów na listę wyborczą. Po absencji Wiesława Janczyka, naturalnym kandydatem wydaje się być starosta Mieczysław Uryga. Mówi się, że w szranki wyborcze stanie również wicestarosta Agata Zięba, a także radny sejmiku województwa małopolskiego Grzegorz Biedroń.

A być może w szranki wyborcze stanie któryś z lokalnych samorządowców?

Być może na listach partii politycznych zobaczymy byłego starostę Jana Puchałę, a także byłego wójta gminy Mszana Dolna Tadeusza Patalitę.

Zobacz również