Kurator Barbara Nowak apeluje o eksponowanie portretów Jana Pawła II w przedszkolach, szkołach i placówkach

Kurator Barbara Nowak apeluje o eksponowanie portretów Jana Pawła II w przedszkolach, szkołach i placówkach

Małopolska Kurator Oświaty, Barbara Nowak, w specjalnym komunikacie apeluje do dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek edukacyjnych, a także do nauczycieli, rodziców i uczniów o eksponowanie portretów Jana Pawła II.

Szanowni Państwo

Dyrektorzy, Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie Szkół Małopolski

Od kilku lat już trwa nieprzerwanie atak na system wartości leżący u podstaw cywilizacji chrześcijańskiej.

W ostatnich miesiącach prowadzona jest szczególnie podła kampania szkalowania naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II – Człowieka, który swoją moralną siłą, ogromną wiedzą oraz głęboką wiarą zadziwiał podczas swojego pontyfikatu cały świat, a nie tylko wyznawców religii chrześcijańskiej.

To Jego zdecydowana postawa i działania pozwoliły Polsce odzyskać Wolność, zrzucić jarzmo ustroju totalitarnego komunistycznego. Jego miłość do Boga i bliźniego pozwoliła uciskanym narodom i jednostkom odzyskać godność. Preparowane dziś „dowody” przeciwko Janowi Pawłowi II są cynicznym kłamstwem obliczonym na zniszczenie autorytetu  Świętego.

Prawda jest naszą siłą. Nie pozwólmy zatriumfować złu. Dajmy świadectwo Prawdy i tak jak Wielki Papież kiedyś upominał się o nas, my dziś walczmy o przekaz Prawdy Jego Osoby i dzieł.

Zwracam się do Państwa z prośbą, aby we wszystkich przedszkolach, szkołach, placówkach na widocznych miejscach pojawił się portret Jana Pawła II. Niech Jego dobra twarz wita młodych ludzi, pracowników i gości. Bądźmy ludźmi honoru. Budujmy wspólnotę odważnych obrońców Wielkiego Polaka.

Stańmy przy Nim tak, jak On stanął przy nas.

Barbara Nowak

Małopolski Kurator Oświaty

 

źródło: Kuratorium Oświaty w Krakowie; oprac. MAG

fot. arch. Tv28

Zobacz również