Marszałek Witold Kozłowski przekazał środki na termomodernizację dyżurek GOPR w Limanowej, Rabce-Zdroju i Waksmundzie

Marszałek Witold Kozłowski przekazał środki na termomodernizację dyżurek GOPR w Limanowej, Rabce-Zdroju i Waksmundzie

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzymało 11,5 mln zł ze środków unijnych na termomodernizację dyżurek w Limanowej, Rabce-Zdroju i Waksmundzie. Marszałek Małopolski Witold Kozłowski w Nowym Targu przekazał ratownikom promesę na sfinansowanie tych inwestycji.

– Zgodnie z zawartym w 2019 roku porozumieniem sukcesywnie wspieramy służby ratunkowe w tym i GOPR. Przekazujemy środki finansowe na zakup nowoczesnego sprzętu jak i na modernizację istniejącej infrastruktury – budynków w których działają dyżurki pogotowia górskiego. Prace, na które przekazujemy właśnie dzisiaj pieniądze, oprócz innych skutków spowodują też, że uzyskane oszczędności w związku z mniejszymi kosztami ogrzewania będzie można przeznaczyć na inne wydatki. Podnoszenie jakości wyposażenia i wyszkolenia służb ratunkowych to poprawa bezpieczeństwa zarówno mieszkańców, jak i turystów wypoczywających w Małopolsce – mówił marszałek Witold Kozłowski.

Pieniądze zostaną wykorzystane na termomodernizację budynków GOPR w Limanowej, Rabce-Zdroju i Waksmundzie. Zakres prac obejmuje m.in. roboty budowlane polegające na  wykonaniu termoizolacji budynków pod powierzchnią gruntu i nad gruntem, dociepleniu stropodachów, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej i wewnętrznej, wymianie instalacji, montażu instalacji fotowoltaicznej oraz montażu stacji ładowania aut elektrycznych.

– To nie ostatnie pieniądze jakie przekazujemy na ratownictwo górskie w najbliższym czasie – w ciągu najbliższych kilku tygodni zapadnie decyzja o sfinansowaniu prac termomodernizacyjnych budynku GOPR w Zakopanem, gdzie swoją siedzibę ma m.in. Zarząd Główny tej organizacji – podkreślał Witold Kozłowski.


źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego; oprac. MAG

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Zobacz również