Sukcesy cheerleaderek z Kamienicy podczas Mistrzostw Polski

Sukcesy cheerleaderek z Kamienicy podczas Mistrzostw Polski

W Raszynie odbyły się Mistrzostwa Polski Cheerleaders PZSC 2023, będące jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Europy i świata. Wspaniale zaprezentowały się w nich zawodniczki zespołu „Diamond Cheer” z Kamienicy, które wspólnie z zawodniczkami „Cheer NS” z Nowego Sącza zdobyły trzy mistrzowskie tytuły i jedno drugie miejsce.

Zespół dziewcząt z Kamienicy („Diamond Cheer”) oraz Nowego Sącza („Cheer NS”), startujący jako „Global Cheer”, pokazał, że nadal jest bardzo mocnym ogniwem polskiego cheerleadingu, zdobywając w najbardziej prestiżowej konkurencji tych mistrzostw – All Girls Junior Level 4 – tytuł mistrza Polski. Tym samym uzyskał awans na mistrzostwa świata w 2024 r. Warto wspomnieć, że dziewczyny są brązowymi medalistkami Mistrzostw Europy z Aten 2023, a teraz dodatkowo już w lipcu bieżącego roku będą reprezentowały Polskę na Mistrzostwach Europy w Veronie we Włoszech, a w kwietniu 2024 roku mogą reprezentować nasz kraj na mistrzostwach świata w Orlando na Florydzie.

Dużą niespodziankę sprawiły również zespoły, które wystawił „Global Cheer” w konkurencji Group Stunt All Girls Level 4 (jest to najbardziej techniczna konkurencja na mistrzostwach w dywizji cheer – 3 dziewczyny podnoszą jedną). Drużyna „Czwóreczki” wywalczyła pierwsze miejsce i tytuł mistrza Polski, natomiast zespół „Super Girls” zdobył wicemistrzostwo Polski.

W konkurencji Partner Stunt (jeden chłopak podnosi jedną dziewczynę) – bezkonkurencyjnymi mistrzami Polski został nasz duet Anna Korus i Dawid Sołtys, który po fenomenalnym pokazie pokonali pozostałych rywali z Polski.

Równie piękny występ należał do zespołu „Diamenciki”, który w kategorii All Girls Level 2 (dzieci do lat 13), uplasował się tuż za podium na 4. miejscu. Dla większości zawodników był to pierwszy start, towarzyszyła im więc przedpokazowa trema.

Trenerem zespołów z Kamienicy i Nowego Sącza jest Mirosław Haczek, który jednocześnie został trenerem kadry narodowej na 2024 rok.

 

źródło: GOKSiR w Kamienicy; oprac. MAG

fot. GOKSiR w Kamienicy

Zobacz również