„To wspaniałe świadectwo współpracy i ofiarności mieszkańców Mszany Dolnej i gości”. Zbiórka na rzecz hospicjum w Wiśniowej

„To wspaniałe świadectwo współpracy i ofiarności mieszkańców Mszany Dolnej i gości”. Zbiórka na rzecz hospicjum w Wiśniowej

Cztery skrzyniopalety materiałów opatrunkowych i innych środków, niezbędnych podczas opieki nad osobami chorymi, a także 36 950 zł to efekt zbiórki przeprowadzonej w obu parafiach Mszany Dolnej na rzecz podopiecznych Hospicjum Domowego „Królowej Apostołów” w Wiśniowej. Koordynatorem akcji był Paweł Skawski.

– W tym tygodniu w czwartek zawieźliśmy dary do Hospicjum „Królowej Apostołów” w Wiśniowej. Niedziela, 19 marca, była dla nas bardzo owocna. Uzbieraliśmy łącznie w parafii Św. Michała Archanioła i parafii Miłosierdzia Bożego kwotę 36 950 zł (razem po przewalutowaniu)  i 4 wielkie skrzyniopalety darów!!! Myślę, że to wspaniałe świadectwo współpracy i ofiarności mieszkańców Mszany Dolnej i gości – czytamy w podsumowaniu opublikowanym na facebookowym profilu Wolontariatu Parafii Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej.

W przeprowadzeniu zbiórki pomogli: Rycerze Św. Michała Archanioła, Nieformalna Grupa Wolontariuszek pod kierownictwem Doroty Krzysztofiak, Chór Gospel, Męska Róża Różańcowa Jana Madeja, wolontariusze „Szlachetnej Paczki”, Chór Miłosierdzia Bożego i strażacy.

Osobną akcję przeprowadzili uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej. Zebrali 750 zł, które również zostały przekazane kierownictwu hospicjum.


źródło: Wolontariat Parafii Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej; oprac. MAG

fot. Wolontariat Parafii Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej

 

Zobacz również