Ania Antosz bez wahania udzieliła pierwszej pomocy osobie, która straciła przytomność. Za bohaterską postawę otrzymała podziękowania

Ania Antosz bez wahania udzieliła pierwszej pomocy osobie, która straciła przytomność. Za bohaterską postawę otrzymała podziękowania

Ania Antosz z Koniny wykazała się bohaterską postawą i udzieliła pierwszej pomocy przedmedycznej osobie, która straciła przytomność i przewróciła się na ulicy. Za swoją godną szacunku i uznania postawę, opanowanie i poświęcenie ósmoklasistka otrzymała podziękowania od wójta gminy Niedźwiedź, Rafała Rusnaka oraz Elżbiety Kurek – dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Koninie.

Jak informuje ZPO w Koninie w mediach społecznościowych, Ania Antosz 28 marca wykazała się wielką odwagą, empatią i prawdziwie bohaterską postawą. Bez wahania zareagowała na nieszczęśliwe zdarzenie i udzieliła pierwszej pomocy osobie, która straciła przytomność i przewróciła się na ulicy. Korzystając z wiedzy wyniesionej ze szkoły, prowadziła akcję reanimacyjną aż do przyjazdu pogotowia ratunkowego.

– Niech przykład Ani będzie dla nas wszystkich wzorem do naśladowania. W podobnych sytuacjach nie można odwracać głowy, biernie obserwować albo liczyć, że działania podejmą inni. Bądźmy gotowi do niesienia pomocy, na tyle, na ile jest to możliwe. Ratowanie ludzkiego życia powinno być bowiem odruchem bezwarunkowym – czytamy na profilu szkoły.

 

źródło: ZPO w Koninie; oprac. MAG

fot. ZPO w Koninie

Zobacz również