Firma Ekobudstal z Chorzowa wybuduje wieżę na szczycie góry Kamionna

Firma Ekobudstal z Chorzowa wybuduje wieżę na szczycie góry Kamionna

Blisko 1 mln 600 tys. zł będzie kosztowała budowa wieży widokowej na górze Kamionna w Beskidzie Wyspowym. Inwestycję wykona firma Ekobudstal z Chorzowa, która już budowała wieże widokowe na Mogielicy oraz Skiełku.

O budowie obiektu przed rokiem zdecydowały samorządy Żegociny, Laskowej, Trzciany, a także gminy Limanowa. – Być może do wsparcia finansowego naszej wspólnej inwestycji przyłączy się również Witold Kozłowski. Jestem już po wstępnej rozmowie w panem marszałkiem, który wyraził chęć partycypowania w kosztach – mówi Jan Skrzekut, wójt gminy Limanowa.To właśnie ten samorząd jest liderem projektu. A środki na ten cel samorządy pozyskały z rządowego programu dla gmin górskich.

Do przetargu zgłosiły się cztery firmy, a najkorzystniejszą cenę złożyło przedsiębiorstwo Ekobudstal z Chorzowa. Wczoraj w poniedziałek (17 kwietnia) zawarto stosowną umowę między prezesem firmy, a gminą Limanowa.

– W połowie maja planujemy wejść na plac budowy i mam nadzieję, że uda nam się inwestycję zakończyć prze końcem tego roku – podkreśla Mieczysław Rachwalski, prezes chorzowskiej firmy.

Zobacz również