Firma Wolimex rozbuduje sieć kanalizacyjną i przebuduje linię wodociągową

Firma Wolimex rozbuduje sieć kanalizacyjną i przebuduje linię wodociągową

Firma Wolimex rozbuduje sieć kanalizacyjną i przebuduje linię wodociągową w Limanowej. Stosowną umowę w tej sprawie podpisano wczoraj (25 kwietnia) w limanowskim magistracie.

Informacja na ten temat pojawiła się na stronie internetowej miasta, a podczas wideoczatu Władysław Bieda przypomniał o tym fakcie.

Koszt rozbudowy sieci kanalizacyjnej wyniesie blisko 4 mln 230 tys. zł, a inwestycja będzie prowadzona w rejonie ulic: Polnej, Mordarskiej, Bystrej i Akacjowej, Zadziele, Owocowej, Biedronia i Grunwaldzkiej, J. Marka, Beskidzkiej i Braci Słupskich, Słonecznej, Partyzantów, Ceglarskiej i Granicznej, Zarębki, Gajowej i Łąkowej.

natomiast przebudowa linii wodociągowej wykonywana będzie w rejonie ulic:
Tarnowskiej, Piłsudskiego, Kopernika, Jana Pawła II, Mordarskiego, J. Marka, Z. Augusta, Z. Augusta do zbiornika, Reymonta, Piłsudskiego do Szpitala, Piłsudskiego do bloków mieszkalnych, Targowej, Zarębki, Ceglarskiej, Witosa oraz Pompowni przy ul. Piłsudskiego i ul. Kasprowicza. Inwestycj pochłonie niecałe 3 mln 219 tys. zł.

95% wartości zadania związanego z rozbudową sieci kanalizacyjnej i przebudową sieci wodociągowej pokryta zostanie ze środków pozyskanych przez Miasto Limanowa w ramach drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Obie inwestycje mają zostać zrealizowane w przeciągu 16 miesięcy.

Źródło: UM Limanowa

Zobacz również