Gmina Limanowa kończy sprzedaż węgla. Ważne informacje dla mieszkańców

Gmina Limanowa kończy sprzedaż węgla. Ważne informacje dla mieszkańców

Urząd Gminy Limanowa informuje, że bazując na obecnie obowiązującym stanie prawnym z dniem 14 kwietnia kończy procedurę przyjmowania wniosków o zakup węgla, rozpoczynając jednocześnie proces podsumowania i zakończenia preferencyjnej sprzedaży opału.

W związku z tym faktem poniżej przedstawiamy kilka istotnych aktualnych informacji, związanych z końcową sprzedażą węgla przez samorząd. 

Wszystkie osoby, które złożyły wniosek o zakup węgla i były informowane przez pracowników Urzędu o konieczności dokonania wpłaty za opał – proszone są o jak najszybsze jej uiszczenie. Nieprzekraczalny termin dokonania opłaty to 21 kwietnia tego roku.

Prosimy również, aby te osoby które są na listach odbiorców węgla i były informowane przez pracowników Urzędu o tym fakcie, ale jeszcze węgla nie odebrały ze składu – aby postarały się zrobić to jak najszybciej. Wydawanie węgla ze składów wszystkim wnioskodawcom będzie prowadzone do 29 kwietnia.

– Ze względu na bardzo duże dotychczasowe zainteresowanie zakupem węgla ze strony Mieszkańców oraz konieczność terminowej ewaluacji procedury preferencyjnej sprzedaży prowadzonej przez Urząd Gminy – informuję, że potencjalne kolejne awizacje i transporty surowca z kopalni na gminne składy będą dokonywane dopiero na podstawie liczby zaksięgowanych wpłat od wnioskodawców. Jeśli w oparciu o ich ilość zostanie „uzbierany” odpowiedni tonaż konkretnego surowca o takiej wielkości, aby móc wysłać samochód na kopalnię po odbiór – wtedy będzie jeszcze sprowadzany opał z kopalni. W związku z tym istnieje również możliwość, że węgiel – na tym końcowym etapie dystrybucji przez samorząd – będzie dowożony, ale nie na wszystkie składy. W pierwszej kolejności jednak musimy wydać ten węgiel, który obecnie dowieziony jest na składy. Stąd też gorąco apelujemy do osób, które złożyły już wnioski i były informowane o konieczności dokonania wpłaty za węgiel, aby jak najszybciej to uczyniły – mówi Jan Skrzekut, Wójt Gminy Limanowa.

Zwracamy się również z prośbą do osób, które złożyły wniosek o zakup węgla ale ostatecznie jednak rezygnują z niego, aby skontaktowały się w tej sprawie możliwie jak najszybciej z Urzędem Gminy. Nadmieniamy, że wycofanie się z zakupu węgla nie powoduje żadnych konsekwencji względem wnioskodawcy. Jest on tylko proszony o złożenie oświadczenia o rezygnacji z zakupu węgla na dzienniku podawczym Urzędu Gminy Limanowa.

Informujemy również, że w ramach obecnie jeszcze prowadzonej sprzedaży węgla, Urząd Gminy nie będzie już sprowadzał ekogroszku. Na chwilę obecną jest dostępne jeszcze na składzie opału w Rupniowie dwie i pół tony tego rodzaju opału. Osoby, które składały wniosek na ekogroszek i są zainteresowane jego zakupem, proszone są o szybki kontakt z Urzędem.

Wszystkie powyższe informacje wiążą się z koniecznością formalnego zakończenia i rozliczenia preferencyjnej sprzedaży węgla przez Urząd Gminy Limanowa za okres grzewczy 2022/2023.

Wnioskodawcy, którzy nie dokonają do 21 kwietnia b.r. wpłaty za węgiel, utracą możliwość zakupu opału w okresie grzewczym 2022/2023.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Urzędem pod numerami telefonów: 18 2630026, 18 2630045.

Zobacz również