Kierat to wyzwanie nawet dla doświadczonych piechurów i biegaczy

Kierat to wyzwanie nawet dla doświadczonych piechurów i biegaczy

W ostatni weekend maja miłośnicy ekstremalnych pieszych wędrówek będą mieli okazję wziąć udział w XVIII Międzynarodowym Ekstremalnym Maratonie Pieszym KIERAT 2023.

Historia tego maratonu rozpoczęła się 19 lat temu. Partnerem Głównym tegorocznego wydarzenia jest Województwo Małopolskie.

Start maratonu zaplanowany jest na piątkowe popołudnie 26 maja 2023 r. Zamknięcie mety nastąpi w nocy z soboty na niedzielę, a uroczyste zakończenie w niedzielny poranek. Bazą a jednocześnie miejscem startu i mety osiemnastej edycji Międzynarodowego Ekstremalnego Maratonu Pieszego KIERAT będzie Zespół Placówek Oświatowych w Słopnicach koło Limanowej.

Na uczestników maratonu czeka trasa określona przez 14 punktów kontrolnych, do których należy dojść w określonej kolejności i w odpowiednim czasie, samodzielnie wybierając drogę. Od typowych imprez na orientację MEMP Kierat różni się tym, że choć organizatorzy zapewniają każdemu uczestnikowi specjalnie przygotowaną mapę, nie zabraniają korzystania z własnych map i urządzeń GPS. Optymalny wariant trasy ma długość 100 km z 4000 m podejść i obejmuje swym zasięgiem góry Beskidu Wyspowego oraz Gorców. Na przejście całej trasy wyznaczono limit 30 godzin. Maraton odbywa się bez względu na pogodę. Między innymi dlatego jest to wielkie wyzwanie nawet dla doświadczonych piechurów i biegaczy. Kierat jest też okazją do przeżycia niezapomnianej przygody. O atrakcyjności maratonu niech świadczy fakt, że niektórzy jego uczestnicy są mu wierni od samego początku, który miał miejsce w 2004 roku i czynią wszystko, by nie opuścić żadnej jego edycji.

Jeśli czujesz się na siłach, aby sprostać temu niecodziennemu wyzwaniu, jakim jest maraton KIERAT nie zwlekaj z dokonaniem zgłoszenia.

Wszystkie niezbędne informacje na temat KIERATU, obowiązujący regulamin oraz możliwość zgłoszenia znajdziesz na stronie maratonkierat.pl.

Zobacz również