Kosmiczny konkurs dla przedszkolaków z Kasinki Małej

Kosmiczny konkurs dla przedszkolaków z Kasinki Małej

Rok 2023 został ustanowiony Rokiem Mikołaja Kopernika – najsłynniejszego polskiego astronoma, ekonomisty, lekarza i matematyka. Z tej okazji nauczycielki przedszkola w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej zorganizowały konkurs dla swoich podopiecznych pt. ,,Kosmos”, by rozbudzić dziecięcą ciekawość i uruchomić kosmiczną pomysłowość.

Urodzony w 1473 r. w Toruniu zasłynął bardzo odważnymi, jak na swoje czasy poglądami, że to Ziemia krąży wokół Słońca, a nie odwrotnie. Po dziś dzień mówimy, że nasz rodak: „wstrzymał  Słońce, ruszył Ziemię, polskie go wydało plemię”.

– Kosmos, galaktyka, wszechświat – to wszystko wzbudza w każdym z nas ogromną ciekawość i chęć poznania. Loty na planetę Mars, podróże na Księżyc, spotkanie mieszkańców innych planet jest marzeniem niemal każdego dziecka, ale również wielu dorosłych. Pobudzając swoją wyobraźnię, autorzy prac konkursowych wypełnili korytarz przedszkola niepowtarzalnymi, oryginalnymi pracami techniczno-plastycznymi, tworząc tym samych nietuzinkową galerię Kosmosu. Dla jury wybór prac był nie lada wyzwaniem, dlatego  postanowiono nagrodzić prace nie tylko za samodzielność, ale również  za pomysłowość i ciekawy dobór materiałów – informuje Paulina Niedośpiał, jedna z organizatorek konkursu.

WYNIKI:
Kategoria: samodzielność i kreatywność:
I miejsce – Antoni Kołodziej,
II miejsce – Antoni Adamczyk,
III miejsce – Franciszek Czajkowski.

Kategoria: pomysłowość:  
I miejsce – Antoni Stożek,
II miejsce – Sara Stożek,
III miejsce – Lilianna Stożek.

– Dyrektor placówki, Magdalena Obajtek, serdecznie gratulując laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu, wręczyła dyplomy i nagrody za udział w konkursie, życząc dalszych sukcesów, odwagi duszy i odwagi serca, szlachetnych czynów i wielkich celów samego  Mikołaja Kopernika – dodaje Paulina Niedośpiał.

źródło: Paulina Niedośpiał/ZPO w Kasince Małej; oprac. MAG

fot. ZPO w Kasince Małej

Zobacz również