Majówka w Beskidzie Wyspowym. Wydarzenia, koncert i górskie wędrówki

Majówka w Beskidzie Wyspowym. Wydarzenia, koncert i górskie wędrówki

Przed nami długi weekend majowy. Jak go spędzić, co robić i na jakie wydarzenia w regionie w tym czasie możemy liczyć? Prezentujemy zaproszenia od organizacji, firm oraz instytucji, które za naszym pośrednictwem kierują je do naszych czytelników.

Tradycyjny weekend majowy wielu z nas ma już pewnie zaplanowany. Jednak nie wszyscy lubią planować, dlatego być niektórzy zdecydują się ten okres spędzić spontanicznie.

Majówka w Beskidzie Wyspowym
Na pewno na beskidzkich szlakach nie zbraknie miłośników górskich wędrówek. Dlatego turystów również i w ten najbliższy weekend nie zabraknie.

W sobotę (29 kwietnia) na szczycie góry Mogielicy zostanie zainaugurowany Małopolski Sezon Turystyczny. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 13.

Wydarzenie połączone będzie z wieloma atrakcjami dla wszystkich uczestników. O godzinie 13:00 pod nową wieżą widokową na szczycie Mogielicy (1170 m n.p.m) wystąpi Michał Zieleń, a także przygotowany będzie turystyczny poczęstunek dla wszystkich gości.

Od 15. do godz. 17. przy Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego „Zalesianka” w Zalesiu organizatorzy przygotowali turystyczny piknik, podczas którego będzie można m.in. skosztować regionalnych przysmaków przygotowanych przez Koło Gospodyń, bawić się w rytmie muzyki Kapeli Góralskiej Ciupaga, obejrzeć energetyczny występ cheerleaderek z grupy Diamond Cheer, a przy sprzyjającej pogodzie – podziwiać start balonów na ogrzane powietrze.

Na najmłodszych uczestników wydarzenia czeka mnóstwo atrakcji m.in. ścianka wspinaczkowa GOPR.

Koncerty, wydarzenia

1 maja o godzinie 18, w ośrodku wypoczynkowym Jeżowa Woda odbędzie się koncert utalentowanej artystki Mai Matusiak (wstęp bezpłatny).
Dzień później organizatorzy zaplanowali akustyczny koncert zespołu BIG CYC (bilety po 70 zł). natomiast 6 i 7 maja zostanie zoragnizowany „Rodzinny piknik z Przemkiem Kossakowskim”.

We wtorek 2 maja w Folwarku stara Winiarnia wystąpi Bogdan (Bodzio) Świerczek, półfinalista programu „The Voice of Poland 13”. Wstęp na koncert to 100 zł od osoby. Organizatorzy zapraszają również na wernisaż Wystawy Emilii Krzysztofiak (wstęp bezpłatny).

W sobotę (29 kwietnia) na spacer historyczny w Mszanie Dolnej zaprasza Michał Wójcik. Będzie to powieść skoncentrowana w 140. rocznicę powołania Sądu Powiatowego w Mszanie Dolnej. Początek spaceru o godz. 15:30.

30 kwietnia o godz. 14. w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

30 kwietnia w Skrzydlnej o godz. 17. odbędzie się wykład, który w całości zostanie poświęcony historii kościoła parafialnego Św. Mikołaja Biskupa w tej miejscowości.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi w czterech miejscowościach gminy Niedźwiedź odbędzie się akcja zbierania śmieci. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 9.

1 maja na stadionie MKS Limanovia Limanowa rozegrany zostanie piłkarski Turniej Drużyn Niezrzeszonych 6+1 o Puchar Prezesów dwóch firm – „Elektrical” braci Dariusza i Piotra Mrożków oraz „Indeco” Piotra Wilczka. Zapisy do dnia 29 kwietnia lub wyczerpania limitu zespołów.

232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

28 kwietnia w 232. Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w Limanowskim Domu Kultury odbędzie się uroczysta sesja rady Miasta Limanowa.

3 maja o godz. 17:15 w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej zostanie zorganizowany koncert pieśni i piosenek patriotycznych.

Tradycyjnie już 3 maja, członkowie Koła Pszczelarzy w Mszanie Dolnej przy kapliczce Św. Ambrożego na pasiece Zarabie będą dziękować za otrzymane łaski. W imieniu organizatorów zapraszamy na mszę św. o godz. 14 na Zarabiu w Mszanie Dolnej przy kapliczce Św. Ambrożego.

Fot. Rafał Wegrzyn

Zobacz również