Nie musisz już szukać i tracić czas na dojazd! Zabiegi witrektomii i usunięcia zaćmy – na NFZ w limanowskim szpitalu! BEZ KOLEJKI!

Nie musisz już szukać i tracić czas na dojazd! Zabiegi witrektomii i usunięcia zaćmy – na NFZ w limanowskim szpitalu! BEZ KOLEJKI!

Od maja br. w Szpitalu Powiatowym w Limanowej w ramach Oddziału Chirurgii Jednego Dnia – Okulistyki wykonywane będą zabiegi witrektomii w trybie planowym.

Witrektomia – nowość w Szpitalu Powiatowym w Limanowej

To bardzo zaawansowany zabieg okulistyczny, który będzie przeprowadzał dr n. med. Krzysztof Morawski – uznany specjalista chorób oczu, mikrochirurg, ekspert z dziedziny okulistyki.

dr n. med. Krzysztof Morawski to specjalista chorób oczu, mikrochirurg, ekspert z dziedziny okulistyki publikujący w najbardziej cenionych wydawnictwach naukowych.Wieloletni pracownik i dydaktyk Kliniki Okulistyki CMUJ z ogromnym doświadczeniem w diagnostyce i leczeniu chorób siatkówki i plamki. Wykonuje OCT, angiografię fluoresceinową, iniekcje doszklistkowe anty-VEGF (Eylea, Lucentis), laseroterapię oraz operacje witrektomii i usunięcia zaćmy. Należy do Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Szklistkowo-Siatkówkowej (EVRS) oraz Amerykańskiego Towarzystwa Specjalistów Siatkówki (ASRS). W Szpitalu Powiatowym w Limanowej będzie wykonywał zabiegi witrektomii.

Zabiegi witrektomii będą wykonywane tylko w trybie planowymw przypadkach:

 • błon nasiatkówkowych,
 • otworów plamki,
 • wylewów krwi do ciała szklistego o różnej etiologii,
 • retinopatii cukrzycowej proliferacyjnej,
 • wylewów podsiatkówkowych/podplamkowch – w ograniczonych wskazaniach ze względu na ryzyko braku poprawy widzenia,
 • cukrzycowego obrzęku plamki,
 • urazów z powikłaniami późnymi w tylnym biegunie,
 • powikłań w chirurgii zaćmy (utopienie jądra lub jego fragmentów).

Zadzwoń i już teraz umów termin wizyty kwalifikacyjnej! 

W celu ustalenia terminu wizytyprosimy o kontakt z Poradnią Okulistyczną Szpitala Powiatowego w Limanowej (nr tel.: 18 33 01 773, kom. 530 393 887 – w środy od godz. 8.00 do 12.00 oraz czwartki w godzinach 8.00 -14.00).

Szukasz szybkiego terminu na bezpłatny zabieg witrektomii lub zaćmy – nie zwlekaj, zadzwoń do nas! Zadbaj o komfort swojego życia i lepszy wzrok!

Szczegółowe informacje nt. witrektomii, przygotowania, czasu trwania oraz zaleceń po zabiegu w artykule pod linkiem https://www.szpitallimanowa.pl/news/zabiegi-witrektomii-juz-wkrotce-w-limanowskim-szpitalu/562

Czy znasz pełną ofertę zabiegów okulistycznych wykonywanych w ramach Oddziału Chirurgii Jednego Dnia – Okulistyki i Poradni Okulistycznej limanowskiego Szpitala? Pod linkiem https://www.szpitallimanowa.pl/oddzialy/chirurgii-jednego-dnia-okulistyka  znajdziesz wszystkie niezbędne informacje.

W ramach chirurgii jednego dnia wykonywane sązabiegi takie jak:

 • witrektomia – refundowana przez NFZ, KRÓTKIE TERMINY!
 • usunięcie zaćmy metodą fakoemulsyfikacji – refundowana przez NFZ, KRÓTKIE TERMINY!

Chirurgia Jednego Dnia – Okulistyka oferuje również odpłatny zabieg usunięcia zaćmy z wykorzystaniem tzw. soczewek wewnątrzgałkowych typu Premiumktóre nie są dostępne w ofercie zabiegów w ramach ubezpieczenia zdrowotnego na NFZ.

Przypominamy, iż w Poradni Okulistycznej jako usługi odpłatne realizowane są także następujące świadczenia:

 • usunięcie gradówki,
 • usunięcie skrzydlika,
 • laserowa kapsulotomia,
 • angio OCT,
 • OCT tarczy lub plamki,
 • OCT tarczy i plamki.

Szpital Powiatowy w Limanowej pozyskał również środki na realizację programu lekowego i już wkrótce w ramach Poradni Okulistycznej ruszy BEZPŁATNY PROGRAM LEKOWY W ZAKRESIE LECZENIA PACJENTÓW Z CHOROBAMI SIATKÓWKI.

Realizowany program lekowy będzie obejmował: leczenie pacjentów z wysiękowym zwyrodnieniem plamki związanym z wiekiem (AMD) oraz leczenie pacjentów z cukrzycowym obrzękiem plamki (DME). Program lekowy to świadczenie gwarantowane. LECZENIE W RAMACH PROGRAMU ODBYWA SIĘ Z ZASTOSOWANIEM INNOWACYJNYCH, KOSZTOWNYCH SUBSTANCJI CZYNNYCH, KTÓRE NIE SĄ FINANSOWANE W RAMACH INNYCH ŚWIADCZEŃ GWARANTOWANYCH, jest prowadzone w wybranych jednostkach chorobowych i obejmuje ściśle zdefiniowaną grupę pacjentów. Już wkrótce pojawi się informacja o organizacji przyjęć pacjentów do programu. 

Zapewniamy opiekę najlepszych specjalistów, wykwalifikowany personel  pielęgniarski, przyjazną atmosferę oraz nowoczesny sprzęt!

Zobacz również