Ponad 240 zawodników na starcie. W Limanowej rozpoczęły się Mistrzostwach WOT w biegu na orientację

Ponad 240 zawodników na starcie. W Limanowej rozpoczęły się Mistrzostwach WOT w biegu na orientację

W piątek w Limanowej rozpoczęły się Mistrzostwa WOT w biegu na orientację. Uroczyste otwarcie wydarzenia miało miejsce w parku miejskim. Przed zawodnikami trzy dni zmagań, w których na pewno nie zabraknie emocji i sportowych wrażeń.

Na starcie zawodów stanęło 241 terytorialsów.  W tej dyscyplinie równie ważna co sprawne nogi i płuca jest i głowa. Posługując się mapą i kompasem trzeba, w jak najkrótszym czasie pokonać określony dystans.

W pierwszym dniu rywalizowano w biegu sprinterskim, a areną zmagań był park miejski. To był bardzo szybki bieg, w którym, jak mówili zawodnicy oprócz kondycji liczyła się nie tylko umiejętność nawigacji, ale przede wszystkim szybkiego podejmowania decyzji.

– W sobotę rywalizacja przeniesie się na Łysą Górę, gdzie rozegrany będzie bieg średniodystansowy z metą na stacji narciarskiej Limanowa Ski. W niedzielę, czyli w dniu zakończenia mistrzostw odbędzie się chyba najbardziej emocjonujący bieg sztafetowy – mówi Witold Sochacki, organizator sportowej części wydarzenia.

Na obszerną relację z mistrzostw zapraszamy do naszych niedzielnych Informacji.

Fot. UM Limanowa

Zobacz również