Potrzebujesz zawodowej odmiany? Zostań coachem!

Potrzebujesz zawodowej odmiany? Zostań coachem!

Wypalenie zawodowe, potrzeba wypróbowania siebie w nowej roli, a może po niespełnione marzenie sprzed lat lub chęć podniesienia swoich kompetencji zawodowych w różnych dziedzinach – wiele osób marzy o tym, by zająć się coachingiem i mentoringiem, jednak nie wszyscy wiedzą, jak ten cel osiągnąć. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, co zrobić, by zostać cenionym i spełnionym coachem!

Interesuje Cię psychologia i mentoring? Czujesz, że chcesz udzielać wsparcia innym, pomóc im odnaleźć motywację do działania? A może chcesz podszkolić się z zakresu coachingu, by lepiej wywiązywać się z obowiązków menedżera, trenera lub specjalisty HR? W każdym z tych przypadków odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie będą studia podyplomowe z dziedziny coaching. Sprawdź, co możesz dzięki takiej decyzji zyskać!

Kto może iść na studia podyplomowe z zakresu coachingu?

Studia podyplomowe dedykowane są absolwentom uczelni wyższych przynajmniej z tytułem licencjata. Kierunek Coaching z pewnością nie jest dla każdego, choć decyduje się na niego coraz więcej osób – zarówno tych, które chcą nabyć nowe umiejętności przydatne w obecnej pracy zawodowej, jak i tych, które dopiero szukają dla siebie wymarzonej ścieżki kariery. W tym pierwszym przypadku na studia podyplomowe w szkole wsb-nlu.edu.pl decydują sie przede wszystkim osoby pracujące w działach HR, w roli menedżerów, kierowników, trenerów biznesu czy sportu, ale także te mające kontakt z klientami czy kontrahentami.

Takie studia będą pomocne w każdym zawodzie, w którym istotne jest motywowanie ludzi, zarządzanie zespołem, wydobywanie mocnych stron z poszczególnych jednostek. Coaching jako kierunek w WSB-NLU jest też doskonałym wyborem dla osób, które po prostu interesują się zagadnieniami z zakresu psychologii, mentoringu i motywacji i które swoją pracą chcą zmieniać życie swoje oraz innych na lepsze.

Coaching w szkole WSB-NLU – sprawdź, czego się nauczysz

Wyższa Szkoła Biznesu – National-Louis University oferuje bardzo praktyczne zajęcia na kierunku Coaching. Prowadzone są przez wysokiej klasy ekspertów, między innymi psychologów, którzy skupiają się przede wszystkim na przekazaniu umiejętności, a nie tylko suchej teorii. Słuchacze zostają wyposażeni w praktyczne umiejętności z zakresu Coachingu, czyli także motywowania, zarządzania zespołem czy rozwijania kompetencji osobistych.

Co ciekawe, w programie studiów podyplomowych na kierunku Coaching w WSB-NLU uwzględniono nie tylko zajęcia związane typowo z coachingiem, ale także wiele zagadnień z zakresu psychologii ogólnej (na której opiera się w dużej mierze coaching), takich jak:

  • Osobowość;
  • Różnice indywidualne;
  • Emocje i motywacje.

Wszystkie te kwestie są silnie związane z wykonywaniem zawodu coacha czy mentora, ale także menedżera, trenera czy kierownika. Udział w zajęciach pozwoli Ci zatem zyskać szereg kompetencji, które wykorzystasz zarówno w życiu osobistym, jak i różnych gałęziach życia zawodowego – na przykład zarządzaniu zespołem czy kontaktach z klientami i kontrahentami.

Zobacz również