Święcenie pokarmów i Wigilia Paschalna w kościołach naszego regionu

Święcenie pokarmów i Wigilia Paschalna w kościołach naszego regionu

W Wielką Sobotę mieszkańcy naszego regionu tłumnie odwiedzali kościoły, gdzie odbywało się święcenie pokarmów, przeznaczonych na stół wielkanocny. Przez cały dzień trwało czuwanie przy symbolicznych grobach. Wartę honorową pełnili m.in. druhowie jednostek OSP, członkowie oddziałów Związku Podhalan i harcerze. Wieczorem sprawowano piękną i bogatą liturgię Wigilii Paschalnej. Składała się ona z liturgii światła – poświęcenia ognia, rozbudowanej liturgii słowa, liturgii chrzcielnej i liturgii eucharystycznej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć udostępnionych w mediach społecznościowych przez parafie, osoby prywatne i organizacje. Ukazują one uroczystości w parafiach: św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej, Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej, św. Antoniego Opata w Męcinie, św. Mikołaja w Przyszowej, św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Koninie, Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej, Przemienienia Pańskiego i Nawiedzenia NMP w Kamienicy, św. Stanisława Kostki w Limanowej – Sowlinach, Wszystkich Świętych w Limanowej – Łososinie Górnej oraz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu.

fot. Paweł Orczykowski (Męcina), Związek Podhalan oddział w Niedźwiedziu (Konina), Adrian Cieślik (Dobra), Elżbieta Citak (Kamienica), OSP Łososina Górna (Limanowa – Łososina Górna), parafie w Mszanie Dolnej, Pasierbcu, Przyszowej, Limanowej – Sowlinach

Zobacz również