Wszywanie Esperalu w Warszawie ‒ wszystko, co musisz wiedzieć o tym zabiegu!

Wszywanie Esperalu w Warszawie ‒ wszystko, co musisz wiedzieć o tym zabiegu!

Jak działa wszywka alkoholowa? Czym jest zaszycie alkoholowe? Pojęcia te coraz częściej są wyszukiwane w internecie przez osoby, które planują rozpocząć walkę z uzależnieniem.

Niestety, na temat zaszycia alkoholowego wciąż krąży wiele mitów i przekłamań. W dzisiejszym artykule prezentujemy rzetelne informacje na temat wszywki z Esperalem ‒ jej działania i skuteczności w leczeniu choroby alkoholowej. Przy okazji podpowiadamy także, jak łatwo umówić się na zabieg wszywania Esperalu w Warszawie.

Wszywka z Esperalem ‒ na czym polega działanie zaszycia alkoholowego?

Wiesz, że disulfiram, nazywany potocznie Esperalem, to pierwszy lek stosowany w leczeniu choroby alkoholowej? Znany jest on w medycynie od kilku dekad, jednak jego zastosowanie jest obecnie nieco kontrowersyjne. Zacznijmy jednak od podstaw ‒ na czym w zasadzie polega zaszycie alkoholowe?

Jest to zabieg, podczas którego umieszcza się pod skórą pacjenta wszywkę alkoholową, czyli jałowe tabletki zawierające disulfiram. Tabletki te ulegają stopniowemu rozpuszczeniu, uwalniając do krwiobiegu substancję aktywną. Esperal jest lekiem, który blokuje jeden z głównych etapów metabolizmu alkoholu, a dokładniej rozkład toksycznego aldehydu octowego przez dehydrogenazę alkoholową. Działanie to sprawia, że osoba po zabiegu zaszyciu alkoholowego nie może spożyć nawet niewielkiej dawki alkoholu, w przeciwnym razie pojawiają się u niej nieprzyjemne dolegliwości, takie jak:

  •  zaczerwienienie twarzy;
  •  uderzenia gorąca;
  •  nadmierna potliwość;
  •  bóle i zawroty głowy;
  •  nudności i wymioty;
  •  spadek ciśnienia tętniczego;
  •  wzrost tętna;
  •  uczucie kołatania serca;
  •  uczucie lęku i niepokoju.

W przypadku spożywania większych ilości alkoholu może dojść do niebezpiecznych zaburzeń układu krążenia, a nawet do śmierci. Właśnie dlatego osoba po zaszyciu alkoholowym powinna zachowywać bezwzględną abstynencję.

Czy Esperal to cudowny lek na chorobę alkoholową?

Mogłoby się wydawać, że wszywka z Esperalem bardzo szybko leczy chorobę alkoholową. W końcu jej aktywność utrzymuje się od 9 do 12 miesięcy, podczas których alkoholik utrzymuje abstynencję. Niestety, nie oznacza to wyjścia z uzależnienia. Wszywka alkoholowa maskuje bowiem główny objaw nałogu, jednak nie leczy przyczyn rozwoju uzależnienia. Nierzadko bywa, że po ustaniu aktywności wszywki chorzy wracają do picia alkoholu. 

Nie oznacza to jednak, że wszywka z Esperalem jest bezużyteczna. Specjaliści podkreślają, że nie powinna być stosowana jako samodzielna forma leczenia alkoholizmu, jednak może być skutecznym wsparciem równolegle prowadzonej psychoterapii uzależnień. Okazuje się bowiem, że zaszycie alkoholowe ułatwia uzależnionym osobom pierwsze miesiące terapii, gdy głód alkoholowy ma największe natężenie, a chorzy nie wykształcili jeszcze skutecznych sposobów na utrzymanie trzeźwości.

Wszywanie Esperalu w Warszawie ‒ KacDoktor pomoże Ci osiągnąć długotrwałą abstynencję

Zabieg zaszycia alkoholowego zwykle nie jest obarczony dużym ryzykiem groźnych powikłań. Warunkiem jest jednak odpowiednie jego przeprowadzenie, czyli prawidłowe zakwalifikowanie pacjenta do zabiegu, a także zachowanie wszystkich zasad aseptyki i antyseptyki. Właśnie dlatego zaszycie alkoholowe powinno być wykonywane jedynie przez doświadczonych chirurgów. Jeśli planujesz zabieg wszywania Esperalu w Warszawie, polecamy Ci zwrócić się pomoc do KacDoktora. To firma, która specjalizuje się nie tylko w leczeniu kaca, ale także implantacji wszywki alkoholowej.

Wystarczy jedynie zadzwonić, by umówić dogodny termin wizyty, a pracownicy KacDoktora zajmą się całą resztą. Zadbają, by cały zabieg był komfortowy i bezbolesny, wykorzystując do niego miejscowe znieczulenie. Profilaktyczne zastosowanie antybiotyku zmniejszy ryzyko niebezpiecznej infekcji, a zszycie rany rozpuszczalnymi szwami chirurgicznymi wykluczy konieczność dodatkowej wizyty. Po przeprowadzonym zabiegu istnieje też możliwość otrzymania odpowiedniego zaświadczenia.

Masz problem z utrzymaniem trzeźwości? Wszywka alkoholowa pomoże Ci zachować abstynencję i wygrać walkę z nałogiem!

Zobacz również