Droga krajowa nr 28 w Kasinie Wielkiej zamknięta

Droga krajowa nr 28 w Kasinie Wielkiej zamknięta

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że ze względów bezpieczeństwa droga krajowa nr 28 w Kasinie Wielkiej zostaje zamknięta. W tym miejscu uaktywniło się osuwisko. Objazd odcinka DK28 pomiędzy Kasiną Wielką i Dobrą wytyczono drogą wojewódzką nr 964 do Kasiny Dolnej i dalej przez Wolę Skrzydlańską, Skrzydlną i Porąbkę.

– Informacja jest szokująca. Droga krajowa 28 na jej fragmencie w Kasinie Wielkiej decyzją Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Krakowie zostaje zamknięta dla całego ruchu samochodowego. Osuwisko postępuje, ryzyko poruszania się po takim trakcie jest spore. Droga zostanie zamknięta dzisiaj 31 maja (środa) o godz. 12:00. Minimalny okres zamknięcia: 6 miesięcy, maksymalny 2 lata. Oczywiście mieszkańcy Kasiny Wielkiej z górnej części będą mogli bezproblemowo dojeżdżać do swoich posesji, korzystając z niezamkniętego odcinka drogi krajowej 28 – skomentował sytuację Rafał Kubowicz, radny z Kasiny Wielkiej.

– Z informacji, jakie posiadam, wynika, że GDDKiA niezwłocznie przeprowadzi badania geologiczne. Badania te będą podstawą do ewentualnej zmiany decyzji Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, tak by można było jak najszybciej udrożnić przejazd na zagrożonym odcinku. Wstrzymanie ruchu wynika z daleko idącej ostrożności – co należy docenić i potraktować ze zrozumieniem. Jestem w ścisłym kontakcie z GDDKiA i Starostwem Powiatowym w Limanowej, naszym wspólnym celem jest doprowadzenie do udrożnienia zablokowanego odcinka – badania geologiczne będą podstawą do uruchomienia właściwych działań – poinformował na swoim profilu wójt gminy Dobra, Benedykt Węgrzyn.


źródło: GDDKiA; oprac. MAG

fot. GDDKiA oraz Rafał Kubowicz

Zobacz również