Dwa kolarskie wyścigi. Sprawdź gdzie można spodziewać się utrudnień w ruchu

Dwa kolarskie wyścigi. Sprawdź gdzie można spodziewać się utrudnień w ruchu

XLI Międzynarodowy Wyścig Kolarski – Juniorów oraz „Orlen Wyścig Narodów”. Te dwa kolarskie wydarzenia będą gościć w najbliższy weekend w naszym regionie. Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na terenie gmin: Jodłownik, Dobra, Tymbark, Limanowa oraz Łukowicy.

Organizatorem XLI Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego – Juniorów jest Małopolskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Krakowie.

Program wyścigu:

I etap wyścigu – 26 maja, godz. 17.00 – 19.20, sklada się on z dwóch rund i odbywał się będzie na trasie Szczyrzyc, Jodłownik, Krasne Lasocice, Łapanów, Dąbie, Szczyrzyc.

Trasa wyścigu ma długość 77,8 km.

III etap wyścigu – 27 maja, godz. 17.00 – 19.10, składa się z jednej rundy  i odbywa się na trasie Łapanów, Dąbie, Szczyrzyc, Skrzydlna, Porąbka, Dobra, Tymbarka, Limanowa, Koszary Stare Rybie.

Trasa ma długość 71 km.

IV etap wyścigu – 28 maja, godz. 10.00 – 13.20 składa się z trzech rund i odbywa się na trasie Raciechowice, Dąbie, Zegartowice, Góra Jana, Szczyrzyc, Skrzydlna, Przenosza, Wierzbanowa, Czasław, Raciechowice.

Trasa ma długość 110,5 km.

 

27 maja przez teren powiatu limanowskiego przebiegał będzie również IV etap wyścigu kolarskiego pod nazwą: „ Orlen Wyścig Narodów ”, którego organizatorem jest Lang Team Sp. Z O.O z siedziba w Warszawie.

 

Kolarze przejada z Bukowiny Tatrzańskiej do Nowego Sącza.

 

Start do IV etapu zaplanowany jest na godz. 9:10. Wyścig przejedzie przez miejscowości Krościenko nad Dunajcem – Zabrzeż – Kamienica – Zalesie – Słopnice – Stara Wieś – Młyńczyska – Jadamwola – Łukowica – Przyszowa – Wysokie z metą w Nowym Sączu. 

 

Długość etapu wynosi 130 km.

 

Zabezpieczenie odbywać się będzie dynamicznie w warunkach ograniczonego ruchu drogowego. Ruchem kierować będą policjanci. Sukcesywnie po każdym przejeździe peletonu ruch na danym odcinku będzie przywracany. Na trasa wyścigu obecne będą również służby porządkowe organizatora.

Źródło: KPP Limanowa

 

Zobacz również