Dziewczęta z Łostówki i Olszówki reprezentowały powiat limanowski w wojewódzkim etapie turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Dziewczęta z Łostówki i Olszówki reprezentowały powiat limanowski w wojewódzkim etapie turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Dziewczęta z Łostówki i Olszówki po wygraniu w Limanowej etapu powiatowego reprezentowały nasz region w wojewódzkim turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Jak podkreśla trener Maciej Potaczek, udział w rozgrywkach był dla drużyny niesamowitą przygodą.

– Tym razem nasza przygoda zakończyła się w Wadowicach, gdzie dotarliśmy do finału wojewódzkiego. Niestety nie zagramy w tym roku na Stadionie Narodowym, ale byliśmy bardzo blisko samego pucharu, co widać na załączonych zdjęciach. Tegoroczna edycja tego piłkarskiego święta dzieci i młodzieży rozpoczęła się dla nas już na etapie gminnym oraz powiatowym, gdzie z powodzeniem przebrnęliśmy te dwa szczeble rozgrywkowe. Kolejne wyzwanie, czyli wyjazd do Wadowic, traktowaliśmy już bardziej jako nagrodę za nasze dotychczasowe starania. Dobra zabawa i nowe doświadczenia to były słowa przewodnie naszego wyjazdu – jednym słowem przygoda. W Wadowicach spotkały się 24 najlepsze drużyny dziewcząt z całej Małopolski, konkurencja duża poziom wysoki. Dziewczęta z Łostówki wspólne z Olszówką reprezentowały powiat limanowski, trzeba podkreślić iż mimo że nasza drużyna była jedną z młodszych w turnieju to w każdym meczu walczyła jak równy z równym. Niestety z grupy nie udało się awansować do dalszej pucharowej fazy turnieju, jednak zabawa była wyśmienita. Dobre nastroje nie opuszczały nas ani na moment. Wzięliśmy udział w licznych dodatkowych  konkursach i zabawach (żonglerka, poprzeczki, strzały do celu), zdobyliśmy wiele upominków. Również nasza zawodniczka Ania została uhonorowana „zieloną kartką” – czyli nagrodą „fair play” za postawę na boisku. Był to niezwykle aktywny czas dla naszych uczennic, zdobyliśmy cenne doświadczenie, mogliśmy również zamienić kilka słów z byłym selekcjonerem Reprezentacji Polski, Adamem Nawałką – relacjonuje Maciej Potaczek.

W finałach wojewódzkich wystąpiły: Natalia Sobczak, Anna Plechowicz, Dominika Rapacz, Anna Wiewiórka, Maja Dziedzina, Lena Dziedzina z Łostówki oraz Katarzyna Kowalczyk i Oliwia Kamińska z Olszówki.

 

źródło: ZSiP w Łostówce; oprac. MAG

fot. Maciej Potaczek

Zobacz również