II „Czasówka rowerowa pod Ostrą” – zaproszenie do udziału i kibicowania

II „Czasówka rowerowa pod Ostrą” – zaproszenie do udziału i kibicowania

W niedzielę, 14 maja, o godzinie 12:00 po raz drugi odbędzie się „Czasówka rowerowej pod Ostrą”. Organizatorzy zapraszają do aktywnego udziału i kibicowania. Trasa o długości 6,59 km przebiegać będzie od stadionu w Starej Wsi do Przełęczy pod Ostrą. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął ordynariusz diecezji tarnowskiej, ks. bp Andrzej Jeż.

Zgłoszenia należy przesyłać do 12 maja bądź składać w dniu wyścigu w godzinach 10:00 – 11.30 w biurze zawodów. Równolegle odbędą się wspólne starty dla dzieci w następujących grupach wiekowych:

14:15  – plac kościelny w Starej Wsi  – start grupy dzieci przedszkolnych, dystans 100 m;

14:30 – stadion w Starej Wsi – start grupy dzieci klasa 1-3 dystans 1000 m (meta – plac kościelny w Starej Wsi);

14:50 – Limanowa parking Karczma Matras – start grupy dzieci klasa 4-6 dystans 3 km (meta – stadion sportowy w Starej Wsi).

Celem wydarzenia jest promocja atrakcyjnych i bardzo dobrze zlokalizowanych tras przystosowanych do uprawiania turystyki rowerowej. Organizatorzy chcą przekazać mieszkańcom Małopolski i całego kraju, że w powiecie limanowskim mogą skorzystać z bogatej oferty szlaków rowerowych o różnym stopniu trudności i świetnych warunkach technicznych. Uprawianie turystyki rowerowej sprzyja zarówno kształtowaniu kondycji i zdrowego stylu życia, ale również spotkaniom towarzyskim połączonym z odkrywaniem perełek krajobrazowych naszego powiatu.

Zadanie publiczne pod tytułem: „Promocja turystyki rowerowej w powiecie limanowskim” realizowane przez Klub Sportowy Limanowska Grupa Rowerowa dofinansowane jest ze środków budżetu Powiatu Limanowskiego.

Link do zapisów: https://pifsport.com.pl/ii-czasowka-rowerowa-pod-ostra/

 

źródło: organizatorzy; oprac. MAG

fot. organizatorzy

Zobacz również