Justyna Kowalczyk ma prośbę do uczestników pogrzebu

Justyna Kowalczyk ma prośbę do uczestników pogrzebu

Pogrzeb alpinisty Kacpra Tekieli, męża mistrzyni biegów narciarskich Justyny Kowalczyk z Kasiny Wielkiej (pow. limanowski) odbędzie się w najbliższy wtorek (30 maja). Uroczystość będzie miała charakter świecki.

Kacper Tekieli poślubił Justynę Kowalczyk 24 września 2020 roku. 2 września 2021 roku na świat przyszedł ich syn o imieniu Hugo.

Kacper Tekieli urodził się 23 listopada 1984 roku w Gdańsku. Zajmował się wspinaczką sportową, był instruktorem z tytułem nadanym przez Polski Związek Alpinizmu.Ukończył studia filozoficzne. Jeszcze w sierpniu 2019 roku dokonał podwójnego trawersu Matterhorn (przejście wszystkich czterech grani z dwukrotnym zdobyciem wierzchołka w ramach jednej akcji górskiej). 13 listopada tego samego roku, bez użycia liny pokonał północno-wschodnią ścianę Eigeru drogą Laupera. Jego wyczyn podkreślały ogólnoświatowe media.

Sportsmenka rodem z Limanowszczyzny kilka dni po śmierci męża opublikowała w mediach społecznościowych jego ostatnie zdjęcie i fragment rozmowy. Skontaktował się z mistrzynią tuż po tym, jak zdobył Jungfrau.

„17 V 1023 Jungfrau (4158m)
10.12 AM
PIK.
Kocham Was Kotki.
-My Ciebie bardziej mój Kochany. Brawo.”

Wpis opatrzyła pożegnaniem ,,Dobranoc mój cudowny Kacperku”.

Pogrzeb alpinisty odbędzie się 30 maja o 14.30 w Gdańsku na Cmentarzu Oliwskim.

,,Bardzo proszę, by zamiast kwiatów, wieńców itd. wspomóc schronisko dla zwierząt! https://schroniskopromyk.pl.Mój kochany Mąż zwierzęta uwielbiał i na wszystkie możliwe sposoby przez całe swoje życie im pomagał. Bardzo również proszę o uszanowanie prywatności Hugotka, najbliższej rodziny i zrozumienie naszego bólu i straty. Pożegnanie będzie miało charakter świecki. Justyna” – zwróciła się do internautów. 

Po zachodniej stronie Jungfrau stok opada kuluarem do Doliny Rottal. Poniżej zdjęcie udostępnione przez szwajcarską policję, przedstawiające miejsce, gdzie w lawinisku znaleziono ciało alpinisty. W tym samym miejscu 12 lipca 2007 roku zginęło 6 szwajcarskich żołnierzy, którzy podcięli deskę śnieżną podczas wchodzenia na Jungfrau.


inf. dts24.pl

 

Zobacz również