Nagrody dla uzdolnionych młodych sportowców z gminy Mszana Dolna

Nagrody dla uzdolnionych młodych sportowców z gminy Mszana Dolna

Podczas LX sesji Rady Gminy Mszana Dolna wójt Bolesław Żaba wręczył młodym sportowcom z gminy Mszana Dolna nagrody za wysokie osiągnięcia sportowe w 2022 roku. Wyróżnionym taekwondzistom i biathlonistce gratulowali przewodniczący Rady Gminy, Jan Chorągwicki i zastępca wójta, Katarzyna Szybiak.

Nagrodzeni:

Mateusz Szczęsnowski z Kasinki Małej – zawodnik UKS „Koryo” Mszana Dolna oraz Kadry Narodowej Seniorów, która przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku oraz Igrzysk Europejskich w Krakowie w 2023 roku. Do najważniejszych osiągnięć w 2022 roku należy zaliczyć: 5. miejsce w zawodach Pucharu Świata Sofia Open w Sofii; 1. miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Warszawie; 1. miejsce w zawodach Multi European Games w Sofii; 3. miejsce w zawodach Pucharu Świata Croatia Open w Zagrzebiu; 1. miejsce w Klubowych Mistrzostwach Europy w Tallinie; 3. miejsce w zawodach Pucharu Świata Tallinn Open w Tallinie; 1. miejsce w zawodach Pucharu Świata Riga Open w Rydze; 1. miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Bornem Sulinowie.

Karolina Szczęsnowska z Kasinki Małej – zawodniczka UKS „Koryo” Mszana Dolna i Kadry Województwa Małopolskiego. Osiągnięcia w 2022 roku: 1. miejsce w zawodach Pucharu Polski w Warszawie; 3. miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski W Warszawie; 3. miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Bornem Sulinowie.

Paweł Karpierz z Mszany Górnej – zawodnik UKS „Koryo” Mszana Dolna i Kadry Województwa Małopolskiego. Osiągnięcia: 1. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w konkurencji „walki” w Opolu; 1. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w konkurencji „dwubój” w Opolu; 1. miejsce w zawodach Pucharu Polski Mistrzostwach Gór Świętokrzyskich w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Anita Smoter z Łętowego – zawodniczka UKS „Koryo” Mszana Dolna i Kadry Województwa Małopolskiego. Osiągnięcia: 3. miejsce w zawodach Pucharu Polski Juniorów i Kadetów w Warszawie; 1. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Białystok 2022 w Białymstoku; 5. miejsce w zawodach Pucharu Polski Kadetów i Juniorów Toruń 2022 w Toruniu.

Gabriela Dara z Kasiny Wielkiej – zawodniczka UKS „Koryo” Mszana Dolna i Kadry Województwa Małopolskiego. W zawodach mistrzowskich reprezentowała uczelniany klub KS AZS AWF Kraków. Osiągnięcia: 2. miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Warszawie; 5. miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Barnem Sulinowie.

Martyna Uchacz z Mszany Górnej – zawodniczka UKS „Koryo” Mszana Dolna i Kadry Województwa Małopolskiego. Osiągnięcia: 3. miejsce w zawodach Pucharu Polski w Warszawie; 5. miejsce w zawodach Mistrzostw Polski OOM w Białymstoku; 3. miejsce w zawodach Pucharu Polski w Toruniu.

Angelika Luźniak z Łętowego – zawodniczka UKS „Koryo” Mszana Dolna i Kadry Województwa Małopolskiego. Osiągnięcia: 5. miejsce w zawodach Pucharu Polski w Warszawie; 5. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Warszawie; 3. miejsce w zawodach Pucharu Polski P2 Junior w Toruniu.

Bartłomiej Uchacz z Mszany Górnej – zawodnik UKS „Koryo” Mszana Dolna i Kadry Województwa Małopolskiego. Osiągnięcia: 2. miejsce w zawodach Pucharu Polski Mistrzostw Gór Świętokrzyskich w Ostrowcu Świętokrzyskim; 1. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Chrościnie; 5. miejsce w zawodach Pucharu Polski Mistrzostwach Gór Świętokrzyskich w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Ewa Murzyn z Łętowego – zawodniczka UKS „Koryo” Mszana Dolna i Kadry Województwa Małopolskiego. Osiągnięcia: 1. miejsce w zawodach Pucharu Polski Juniorów i Kadetów w Warszawie; 2. miejsce w zawodach Pucharu Polski Juniorów i Kadetów w Warszawie;  1. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Białystok 2022 w Białymstoku; 1. miejsce w zawodach Pucharu Polski Kadetów i Juniorów w Toruniu.

Justyna Tupta z Kasiny Wielkiej – wychowanka Zagórzańskiego Klubu Sportowego „Kasina Wielka”, a obecnie zawodniczka  KS AZS AWF Katowice. Posiada I klasę sportową. Osiągnięcia: 3. miejsce w biegu sprinterskim w Mistrzostwach Polski w biathlonie letnim w Czarnym Borze; 2. miejsce w biegu masowym w zawodach Pucharu Polski w biathlonie zimowym w Kościelisku; 1. miejsce w biegu indywidualnym w zawodach Pucharu Polski w biathlonie letnim w Dusznikach – Zdroju; 1. miejsce w biegu sprinterskim w zawodach Pucharu Polski w biathlonie letnim w Dusznikach – Zdroju.


źródło: Magda Polańska/Urząd Gminy Mszana Dolna; oprac. MAG

fot. Urząd Gminy Mszana Dolna

Zobacz również