Piękna karta historii piłki nożnej i Tymbarku. Promocja monografii Klubu Sportowego „Harnaś”

Piękna karta historii piłki nożnej i Tymbarku. Promocja monografii Klubu Sportowego „Harnaś”

20 maja odbyło się spotkanie promujące książkę „Klub sportowy Harnaś Tymbark 1949-2000. Ze starych kronik Krzysztofa Wiśniowskiego”. Gospodarzem wydarzenia, które odbyło się na stadionie im. Józefa Sipaka był wójt Paweł Ptaszek. Promocja monografii zgromadziła wielu zawodników, działaczy i sympatyków klubu, który stanowi piękną kartę w historii miejscowości.

Wydarzenie rozpoczęło się od meczu towarzyskiego pomiędzy byłymi zawodnikami KS „Harnaś”. W rolę komentatora wcielił się wieloletni działacz klubowy – Marian Jaroszyński. W przerwie zaprezentowały się cheerleaderki „Dance Little Stars” z Piekiełka. Po meczu wykonano pamiątkowe zdjęcie obu zespołów razem z kibicami, po czym zaproszono wszystkich gości na płytę lodowiska na część oficjalną.

Po przywitaniu zebranych głos zabrał autor książki – Krzysztof Wiśniowski, który przygotował na tę okazję prezentację. Goście mogli podziwiać archiwalne fotografie. Następnie wójt Paweł Ptaszek wraz z radną Iwoną Toporkiewicz złożyli na ręce autora podziękowania, wręczając pamiątkowy grawerton i kwiaty. Kolejnym punktem wydarzenia było przekazanie publikacji poszczególnym zawodnikom, działaczom i sympatykom. Pod koniec części oficjalnej nastąpiło symboliczne uruchomienie oświetlenia stadionu wraz z serią rzutów karnych, wykonanych przez samorządowców i działaczy klubowych.


źródło: Urząd Gminy Tymbark; oprac. MAG

fot. Urząd Gminy Tymbark

Zobacz również