Przedsmak kampanii wyborczej w naszym regionie. Emocje na spotkaniu z Grzegorzem Schetyną

Przedsmak kampanii wyborczej w naszym regionie. Emocje na spotkaniu z Grzegorzem Schetyną

Grzegorz Schetyna, Marta Wcisło oraz Jagna Marczułajtis-Walczak spotkali się z mieszkańcami z Mszany Dolnej oraz Limanowej.

Najważniejsi politycy Platformy Obywatelskiej objeżdżają kraj. Mimo, że największa partia opozycyjna nie może liczyć na zbytnią przyszylność mieszkańców naszego regionu, to na Ziemię Limanowską przyjechał były jej szef Grzegorz Schetyna w towarzystwie Marty Wcisło oraz Jagny Marczułajtis-Walczak. Zachęcali oni do wsparcia i pomocy przy najbliższych wyborach do Sejmu i Senatu.

Emocje na spotkaniu w Mszanie Dolnej

Sporo emocji wywołało spotkanie z mieszkańcami Mszany Dolnej, bowiem uczestniczyli w nim nie tylko sympatycy Platformy Obywatelskiej, ale też osoby, którym nie po drodze z obecnymi na Sali zaproszonymi parlamentarzystami. Stąd też podczas dyskusji pojawiły się rozbieżności między prezentowanym poglądami.

Politycy PO skupili się głównie na przedstawieniu aktualnej sytuacji gospodarczej, a także stanu polskiej armii i bezpieczeństwa obywateli. Nie zabrakło również gorzkich słów pod adresem mediów publicznych, które zabierający głos goście określili mianem „mediów rządowych”. Stąd zwracali oni uwagę na charakter prezentowanych w nich treściach.

Na sali, podobnie, jak na spotkaniu w Limanowej była obecna kamera i dziennikarze TVP.

Ponad 30 osób w Limanowej

Na spotkani w Limanowej Grzegorz Schetyna, Marta Wcisło oraz Jagna Marczułajtis – Walczak powtórzyli swoje opinie, które mieli okazje zaprezentować w Mszanie Dolnej.

Jednak w stolicy Beskidu Wyspowego posiedzenie miało charakter rzeczowej wymiany zdań między zadającymi pytania, a odpowiadającymi.

Mieszkańcy Limanowej dopytywali o program partii, a także o współpracę partii opozycyjnych, które mogą odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy. I podobnie, jak w Mszanie Dolnej rozmawiano o inflacji, bezpieczeństwie, a także o ostatnich propozycjach PiS, czyli „programu 500+”, darmowych lekach dla seniorów i osób do 18 roku życia, a także darmowych przejazdach autostradami i drogami ekspresowymi.

Parlamentarzyści zaprosili również wszystkich do wsparcia i udziału w marszu, który odbędzie się 4 czerwca w Warszawie.

Relacja z wydarzenia już niedzielnych Informacjach. Natomiast zapraszamy do obejrzenia rozmowy z Grzegorzem Schetyną.

Zobacz również