Uczniowie z Jastrzębia mogą już korzystać z nowej sali gimnastycznej

Uczniowie z Jastrzębia mogą już korzystać z nowej sali gimnastycznej

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu mogą już korzystać z nowej sali gimnastycznej. Wójt Bogdan Łuczkowski symbolicznie przekazał klucz do obiektu dyrektor Teresie Kożuch. Budowę sali udało się skończyć wcześniej niż planowano. Koszt inwestycji to 3 469 799,27 zł, dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki wyniosło 2 336 200,00 zł.

– To bardzo potrzebna i priorytetowa inwestycja w miejscowości Jastrzębie. Od teraz każda ze szkół na terenie naszej gminy ma salę gimnastyczną. Cieszę się ogromnie, że jeszcze obecna 8 klasa skorzysta z nowego obiektu, gdyż zgodnie z założeniami umowy, termin realizacji był przewidziany na połowę lipca br. Dzięki dobrej współpracy na linii urząd – wykonawca – szkoła realizacja przebiegła bardzo pomyślnie i końcowe efekty możemy podziwiać zdecydowanie przed planowanym zakończeniem. Dziękuję Jackowi Osuchowi – wiceministrowi sportu i turystyki za pomoc w pozyskaniu środków rządowych z Ministerstwa Sportu i Turystyki w programie „Sportowa Polska”, bez tych środków nie bylibyśmy w stanie wybudować tej pięknej sali – podsumował wójt gminy Łukowica, Bogdan Łuczkowski.

Podczas uroczystej gali salę poświęcił ks. Krzysztof Klimczak, proboszcz parafii w Czarnym Potoku. Uczniowie zaprezentowali okolicznościowy program artystyczny.

 

źródło: profil wójta Bogdana Łuczkowskiego; oprac. MAG

fot. profil wójta Bogdana Łuczkowskiego

Zobacz również