W ruch poszła piła spalinowa, młotek, a także klucz. Nagrany film ze zdarzenia mrozi krew w żyłach

W ruch poszła piła spalinowa, młotek, a także klucz. Nagrany film  ze zdarzenia mrozi krew w żyłach

W ruch poszła piła spalinowa, młotek, a także klucz. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podczas interwencji stawiali opór. Nie wiadomo, dlaczego sprawcy w ten sposób się zachowali.

Do tej niecodziennej i jednocześnie niepokojącej sytuacji doszło w minioną sobotę (13 maja) około godziny 3. w nocy. 

W Mszanie Dolnej na placu targowym, znajdującym się przy ul. Orkana, 29-letni mężczyzna, będąc w stanie nietrzeźwości i mając w rękach włączoną piłę spalinową, chodził po placu targowym, budząc popłoch i strach wśród przebywających tam osób. Jak się później okazało mężczyzna ten miał 2,7 promila alkoholu w organizmie.

– Po przybyciu patrolu policji mężczyzna usiłował zmusić funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowych oraz  ich znieważał – relacjonuje przebieg zdarzeń st. asp. Jolanta Batko, rzecznik prasowy limanowskiej policji.

– Policjanci zatrzymali również 41-letniego mężczyznę, który również będąc pod wpływem alkoholu (2,2 promila alkoholu w organizmie) trzymając w rękach młotek oraz metalowy klucz znieważał interweniujących funkcjonariuszy i próbował zmusić do zaniechania czynności służbowych – dodaje st. asp. Jolanta Batko.

Obydwaj zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Prokurator zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru oraz poręczenia majątkowego. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

W sieci pojawił się film, na którym widać mężczyznę z piłą spalinową, spacerującego po mszańskim targowisku. 

Zobacz również