XIII „Beskidzkie Camino” – zaproszenie do wspólnej modlitwy w drodze

XIII „Beskidzkie Camino” – zaproszenie do wspólnej modlitwy w drodze

Jak co roku, w trzecią niedzielę maja, odbędzie się wędrówka Papieskim Szlakiem „Beskidzkie Camino” poprzez Beskid Wyspowy i Gorce do Ludźmierza. Organizatorzy, czyli druhowie z Piekiełka, zapraszają do udziału wszystkich, którzy kochają góry, a trud pielgrzymki chcą ofiarować w obronie dobrego imienia Ojca Świętego Jana Pawła II.

Pielgrzymi wyruszą 21 maja o 4.25 ze Słopnic-Zaświercza. Zbiórka o 4.20 przy mostku. Trasa wiedzie żółtym szlakiem na Mogielicę, przez Jasień, Lubomierz, doliną Kamienicy, przełęcz Borek, Turbacz, Nowy Targ do Ludźmierza. Do grupy można również dołączyć ok. 9.30 w Lubomierzu – Rzekach lub w innym dowolnym miejscu. Msza św. w Sanktuarium w Ludźmierzu zostanie odprawiona o godz. 18.00.

– Należy zabrać ze sobą kanapki, wodę, pelerynę, dobry humor i pełny plecak radosnego optymizmu. Wzorem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej każdy uczestnik „Beskidzkiego Camino” wędruje na własną odpowiedzialność, a nieletni powinni mieć opiekuna. Powrót busem pod warunkiem, iż będzie co najmniej 12 osób. Więcej informacji pod nr. tel. 696 323 303 – informują organizatorzy.


źródło: organizatorzy; oprac. MAG

fot. organizatorzy

Zobacz również