Zaproszenie na wernisaż wystawy prac Zofii Stanisz-Zoń

Zaproszenie na wernisaż wystawy prac  Zofii Stanisz-Zoń

Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej zaprasza na wernisaż wystawy prac Zofii Stanisz-Zoń pn. „Pouring – poznaj tajemnice kolorów”. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 9 maja, o godzinie 17.00.

Pouring to technika artystyczna, polegająca na tworzeniu obrazów poprzez rozlewanie farb. Farba uzyskuje płynność dzięki połączeniu ze specjalnym medium (pouring medium), które wpływa na jej gęstość, jednak nie zmienia jej koloru, nasycenia, czy właściwości kryjących – farba nie staje się transparentna (jak np. po połączeniu z wodą) i jest bardziej plastyczna. Farby można rozlewać na wiele różnych sposobów dzięki czemu powstają widowiskowe, kolorowe wzory.

Zofia Stanisz-Zoń plastyką interesuje się od zawsze. Jej ulubionymi technikami są m. in. decoupage i malarstwo akrylowe. Ciągle szuka nowych rozwiązań. Jest absolwentką Studium Nauczycielskiego – kierunek Wychowanie Plastyczne i Techniczne w Krakowie (ukończone 1964). Członek ZNP O/Limanowa. Organizatorka wielu wystaw artystycznych w Limanowej i Krakowie, a także Sekcji Artystycznej Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Artystka wielokrotnie brała udział w kiermaszach świątecznych i wystawach organizowanych przez Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej. Za swoją działalność kulturalną i związkową Zofia Stanisz-Zoń była wielokrotnie wyróżniana i nagradzana.

Wystawę „Pouring – poznaj tajemnice kolorów” w Powiatowym Centrum Informacji turystycznej w Limanowej można zwiedzać do 31 maja.

 

źródło: Starostwo Powiatowe w Limanowej; oprac. MAG

fot. Starostwo Powiatowe w Limanowej

Zobacz również