Aleksandra Kołodziej i Patrycja Smoter nagrodzone za osiągnięcia w biegach narciarskich

Aleksandra Kołodziej i Patrycja Smoter nagrodzone za osiągnięcia w biegach narciarskich

Aleksandra Kołodziej i Patrycja Smoter z Łętowego, zawodniczki LKS „Witów ski” Mszana Górna, otrzymały nagrody od władz gminy Mszana Dolna za wysokie osiągniecia sportowe w 2022 roku. Wyróżnienia wręczył wójt Bolesław Żaba, a gratulacje złożyli Jan Chorągwicki, przewodniczący Rady Gminy Mszana Dolna oraz Katarzyna Szybiak, zastępca wójta.

Aleksandra Kołodziej jest uczennicą IV klasy liceum w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Obecnie trenuje narciarstwo biegowe i startuje w kategorii wiekowej junior. W 2022 roku została powołana do Kadry Młodzieżowej Polski. Do najważniejszych osiągnieć sportowych w ciągu 2022 roku zaliczyć należy: 5. miejsce w sprincie w Mistrzostwach Polski Seniorów w Zakopanem; 2. miejsce w biegu na 5 km stylem dowolnym w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Jakuszycach; 1. miejsce w sprincie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Jakuszycach; 5. miejsce w biegu na 7,5 km stylem dowolnym w zawodach Slavic Cup (Mistrzostwa Polski Seniorów) w Zakopanem; 5. miejsce w biegu na 5 km stylem klasycznym w Mistrzostwach Polski Seniorów z Zakopanem.

Patrycja Smoter jest uczennicą IV klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju. Od czterech lat trenuje narciarstwo biegowe, osiągając przy tym bardzo dobre wyniki w nauce. Co roku reprezentuje klub w zawodach krajowych, zdobywając cenne punkty. Wielokrotnie pomaga w szkoleniu najmłodszych zawodników. Do najważniejszych osiągnieć sportowych w ciągu 2022 roku zaliczyć należy: 2. miejsce w biegu na 7,5 km techniką dowolną w Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Tomaszowie Lubelskim; 5. miejsce team sprint techniką klasyczną (z Aleksandrą Kołodziej) w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych w Jakuszycach.

źródło: Magda Polańska/Urząd Gminy Mszana Dolna; oprac. MAG

fot. Urząd Gminy Mszana Dolna

Zobacz również