Cheerleaderki z Kamienicy i Nowego Sącza jadą na Mistrzostwa Europy do Werony

Cheerleaderki z Kamienicy i Nowego Sącza jadą na Mistrzostwa Europy do Werony

Cheerleaderki „Global Cheer” (połączone zespoły „Diamond Cheer” z Kamienicy i „Cheer NS” z Nowego Sączą) jadą do Werony. Na Mistrzostwach Europy Cheerleaders w dniach 30 czerwca – 2 lipca będą reprezentować Polskę.

– Mistrzostwa Europy Cheerleaders 2023 w Weronie to najważniejsza impreza w roku na starym kontynencie. Startują w niej zespoły z większości europejskich państw. Zespoły „Diamond Cheer”  z Kamienicy i „Cheer NS” z Nowego Sącza w 2021 r. stworzyły  na Mistrzostwa Europy w Grecji 2022, jeden bardzo mocny zespół „Global Cheer”, który reprezentując tam Polskę, wywalczył brązowy medal  w prestiżowej konkurencji all girls level 5 senior. W kwietniu ubiegłego roku 8 zawodniczek klubu „Global Cheer” zostało powołanych do kadry Polski Cheerleaders na Mistrzostwa Świata w Orlando. Zespół zdobył wówczas trzecie miejsce (na 8 drużyn) w kategorii all girls level 3. Ponadto w roku 2022 zespół „Global Cheer” zdobył Puchar Polski, który daje możliwość startu w Mistrzostwach Europy w Weronie w 2023 r. Jeszcze tego roku zespół sięgnął po mistrzostwo kraju w kategorii all girls junior level 4 i w tej kategorii, będzie reprezentował Polskę na arenie europejskiej. W przyszłym roku w marcu, zespół wybiera się za ocean walczyć na Mistrzostwach Świata 2024 w Orlando w USA – informuje Mirosław Haczek, trener zespołu „Global Cheer” oraz kadry narodowej na 2024 r.

Głównym partnerem przygotowań i startu w Mistrzostwach Europy Cheerleaders jest Województwo Małopolskie. Partnerami wyjazdu są: Powiat Limanowski, Gmina Kamienica, Galeria „Trzy Korony” – Nowy Sącz, „Gramet” Barcice.

 

źródło: „Global Cheer”; oprac. MAG

fot. „Global Cheer”

Zobacz również