Niezwykły koncert w Limanowskim Domu Kultury – zaproszenie na wydarzenie

Niezwykły koncert w Limanowskim Domu Kultury – zaproszenie na wydarzenie

W najbliższą niedzielę, 2 lipca, o godzinie 17:00 w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury odbędzie się wyjątkowy koncert muzyki gospel. Wydarzenie będzie okazją, aby doświadczyć mocy i piękna muzyki gospel w wykonaniu utalentowanych artystów. Na scenie wystąpi Chór „LimaNovum” pod dyrekcją Ivana Vrublevskyiego oraz Jadwiga Postrożna, „Surreal Players” i Tomas Celis Sanchez.

Bilety w cenie 20 zł są do nabycia w kasie kina, biletomacie lub online: https://www.bilety24.pl/koncert/1368-koncert-muzyki-gospel-i-negro-spirituals-91408?id=495090

Chór „LimaNovum” to młody chór mieszany, działający przy Limanowskim Domu Kultury. Powstał w maju 2021 roku z inicjatywy Krzysztofa Młynarczyka, który jest kierownikiem artystycznym chóru. Dyrygentem zespołu jest Ivan Vrublevskyi – dyrygent chóralny, wokalista i kompozytor. Zespół składa się z osób, których poza pasją do śpiewu, połączyła również przyjaźń oraz niesamowite pragnienie tworzenia piękna. Obecnie chór liczy ponad trzydzieści osób. Zespół wykonuje różnorodną muzykę chóralną w ciekawych aranżacjach i opracowaniach. Jest laureatem wysokich i prestiżowych nagród: I miejsca XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im.  Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie, II miejsca na Międzynarodowym Rzeszowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie, Złotego Pasma, nagrody grand prix i nagrody dla najlepszego dyrygenta XVII. Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek Chełmno 2022. W grudniu 2022 roku podczas VII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki im. Prof. Józefa Świdra Chór LimaNovum zdobył zloty dyplom w kategorii muzyka ludowa, srebrny dyplom w kategorii chory mieszane oraz nagrodę specjalną za najlepiej wykonany utwór inspirowany folklorem. Chór LimaNovum był współorganizatorem konkursu kompozytorskiego „Ludovo na novo” i po raz pierwszy wykonał w Limanowej nagrodzone kompozycje. Chórzyści rozwijają swój warsztat wokalny nie tylko pod okiem swojego dyrygenta, ale także zaproszonych na warsztaty znanych wokalistów i pedagogów m.in.: Jacka Ozimkowskiego, Ilony Szczepańskiej, Jadwigi Postrożnej, Marcina Wasilewskiego – Kruka oraz Agnieszki Franków – Żelazny.

Jadwiga Postrożna – pochodząca z Limanowej śpiewaczka operowa (mezzosopran). Ukończyła z wyróżnieniem studia wokalne w Akademii Muzycznej im K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. Tadeusza Pszonki. Po ukończeniu studiów podnosiła swoje kwalifikacje, realizując studia podyplomowe w dziedzinie muzyki oratoryjnej. W 2015 roku obroniła stopień doktora sztuki. Swoje umiejętności wokalne rozwijała w Polsce i za granicą, m.in. pod kierunkiem Heleny Łazarskiej, Carol Richardson, Teresa Żylis-Gary, Cristiny Miatello.  W 2005 r. jako studentka debiutowała na scenie Opery Wrocławskiej partią III Damy w Czarodziejskim flecie Mozarta pod dyr. T. Zatheya, a od 2011 roku jest solistką tej Opery. Na jej deskach wykreowała wiele ról operowych, za które zyskała uznanie krytyków oraz widzów. W 2017 otrzymała tytuł Śpiewaczki Roku za rolę Azuceny w Trubadurze Verdiego, a czytelnicy „Gazety Krakowskiej” wybrali ją Osobowością Roku 2016 w dziedzinie kultury. Za szczególne osiągnięcia artystyczne otrzymała wielokrotnie stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Małopolskiej Fundacji Stypendialnej. W latach 2008-2018 występowała w teatrach operowych oraz filharmonii w Gdańsku, Krakowie, Białymstoku, Katowicach, Kaliszu i Warszawie, a także w salach koncertowych w Polsce, Czechach, Bułgarii, Rosji, Chinach, Niemczech, Austrii, Słowacji, na Węgrzech i w Szwajcarii. Współpracowała takimi z reżyserami jak: M. Znaniecki, J. Aleksandrov, L. Adamik, K. Lada, A. Leitenshneider oraz dyrygentami: Ch. Olivieri-Munroe, T. Kozłowski, J. Kasprzyk, M. Nałęcz-Niesiołowski. W sezonie 2019/2020 Jadwiga występowała jako Santuzza w Rycerskości wieśniaczej Pietra Mascagniego w produkcji Stadtheater Bremerhaven.  Od grudnia 2020 roku jest solistką Theater Magdeburg.

Grupę „Surreal Players” tworzą wiolonczelistka Magda Pluta oraz pianista jazzowy, Krystian Jaworz. Muzycy rozpoczęli wspólną działalność posiadając już ciekawe artystyczne dokonania, takie jak udział w nagraniach dla Polskiego Radia i prestiżowej nowojorskiej wytwórni TZADIK, współpraca z wybitnymi zespołami reprezentującymi różnorodne gatunki muzyczne (Bester Quartet, Pudelsi, Max Klezmer Band, Samech) oraz występy na renomowanych festiwalach: Palm Jazz Gliwice, TZADIK Poznań Festiwal, Klezmore Festival Vienna, Stanser Musiktage – Stans Swiss, Warsaw Summer Jazz Days. Duet gra kompozycje autorskie, śmiało łącząc w nich elementy stylistyczne jazzu, folku, muzyki ilustracyjnej, klasycznej i eksperymentalnej. Twórczość SURREALSÓW została uhonorowana wyróżnieniem podczas 7. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Twórców i Wykonawców „Piosenkarnia – Korowód” 2014.

Tomas Celis Sanchez – instrumentalista perkusyjny, pochodzący z Meksyku. Absolwent Akademii Muzycznej w Ciudad de México, którą ukończył w klasie kontrabasu. Swoją karierę muzyczną realizuje, jako instrumentalista perkusyjny. Od blisko 30 lat mieszka w Krakowie. Jest uznanym sidemanem, znany ze współpracy z polskimi i międzynarodowymi muzykami. Grał podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach, Haarlem Jazzstadt w Amsterdamie w Holandii oraz festiwalu City of Music w Lecce we Włoszech. Współpracował z Polską Filharmonią Bałtycką, Filharmonią Opolską, Filharmonią Częstochowską, Filharmonią Narodową i Kameratą Silesia, Filharmonią Narodową i Kameratą Śląską. Współpracował m.in. z Olą Turkiewicz, Ewą Urygą, Krzysztofem Ścierańskim, Anną Marią Jopek, Justyną Steczkowską, Ewą Bem, Karoliną Glazer, Martyną Jakubowicz oraz  z zespołami „Raz Dwa Trzy” i „Zakopower”.

 

źródło: Limanowski Dom Kultury; oprac. MAG

fot. Limanowski Dom Kultury

Zobacz również