Podpisano umowę na rozbudowę gminnego ośrodka zdrowia w Porębie Wielkiej

Podpisano umowę na rozbudowę gminnego ośrodka zdrowia w Porębie Wielkiej

Firma „PROFES” ze Skawy podejmie się modernizacji gminnego ośrodka zdrowia w Porębie Wielkiej w Gminie Niedźwiedź. Umowa na kwotę 7 mln 238 tys. zł została podpisana 1 czerwca.

Gorczański samorząd na te inwestycję otrzymał dofinansowanie w łącznej kwocie 3 614 625 zł z czego 2.645.312,05 zł z programu Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych, 971 325,00 zł z konkursu „Rosnąca Odporność”.

Wartość dofinansowania wynosi łącznie 3 614 625,00 zł, natomiast wkład środków gminy wynosi 3 621 551,43 zł.

Jak czytamy w informacji opublikowanej na stronie internetowej gminy, celem głównym projektu jest poprawa dostępu do wysokiej jakości podstawowych i specjalistycznych usług medycznych służących wzrostowi bezpieczeństwa zdrowotnego dla mieszkańców gminy Niedźwiedź oraz odwiedzających turystów i wczasowiczów.

Zwiększenie liczby gabinetów (obecnie jeden gabinet służy kilku lekarzom specjalistom), zwiększenie oferty w zakresie specjalistycznym usług medycznych dla mieszkańców Gminy Niedźwiedź oraz mieszkańców gmin ościennych, którzy również korzystają ze specjalistycznych usług medycznych proponowanych obecnie przez istniejący NZOZ, rozdzielenie wejść i poczekalni dla dzieci chorych i zdrowych oraz dorosłych – obecnie dzieci chore i zdrowe oraz dorośli korzystają z jednego wspólnego wejścia i jednej poczekalni.

Prace związane z modernizacją ośrodka maja zakończyć się do końca 2024 roku.

Źródło: UG Niedźwiedź

 

Zobacz również