Ponad 600 młodych zawodników wzięło udział w II Memoriale Rudolfa Pająka

Ponad 600 młodych zawodników wzięło udział w II Memoriale Rudolfa Pająka

Na boisku w Świdniku rozegrano II Memoriał Rudolfa Pająka. Było to trzydniowe piłkarskie święto dzieci. Widzowie obejrzeli setki bramek, a dla ponad 600 młodych piłkarek i piłkarzy była to przede wszystkim dobra zabawa i możliwość sportowej rywalizacji z rówieśnikami z różnych klubów Małopolski.

Organizatorem wydarzenia był LKS Uran Łukowica we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki w Łukowicy przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Urzędu Gminy Łukowica i sołectwa Świdnik. Patronat nad turniejem sprawowali: starosta Mieczysław Uryga, wójt Bogdan Łuczkowski i Stanisław Strug – prezes Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej. W przeprowadzenie zawodów zaangażowali się rodzice zawodników, wolontariusze, druhowie OSP Świdnik, OSP Stronie i OSP Roztoka, przedsiębiorcy i osoby prywatne (Dagmara i Krzysztof Płóciennik – DrewnianySzop.pl, Agata i Robert Sajdak – AReS, Tomasz Maciuszek – PlanMap, Józef Morzywołek – Gorczańska, Paweł Pietrzak, Kacper Pietrzak, Henryk Talar, Jolanta i Jacek Łatka, Wojciech Podmański, Aleksander Pająk). Partner techniczny i fundator voucherów: Cutline Wear Factory.

Mecze sędziowali: Mateusz Mól, Kazimierz Pietrucha, Przemysław Kumor, Mieczysław Kubatek, Tomasz Twaróg i Marcin Kurek.

Gośćmi turnieju byli przedstawiciele miejscowości Demjata na Słowacji, starosta Vladislav Basista i zastępca Piotr Cjak.

 

źródło: Uran Łukowica; oprac. MAG

fot. Michał Stańczyk

Zobacz również