Spotkanie autorskie z Kariną Gamoń

Spotkanie autorskie z Kariną Gamoń

Gminna Biblioteka Publiczna i Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Zygmunta Krasińskiego w Siekierczynie gościły autorkę książek dla dzieci, położną z limanowskiego szpitala – Karinę Gamoń. Spotkanie otworzyli dyrektor szkoły, Józefa Setlak oraz dyrektor biblioteki, Jacenty Musiał.

Karina Gamoń, autorka kilku tomików wierszy dla dzieci, w sposób humorystyczny i przyjazny oswaja najmłodszych z medycznymi terminami oraz wprowadza w fascynujący świat budowy ludzkiego ciała. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych. Na początku zebrani wysłuchali kilku wierszy poetki i zobaczyli ilustracje, których autorami są  dzieci z Limanowszczyzny. W drugiej części uczestnicy mogli wejść w role pielęgniarek oraz lekarzy i zrobić opatrunek, zmierzyć ciśnienie, zobaczyć, jak działa kroplówka, wenflon,  maseczka do podawania tlenu, stetoskop, a także założyć prawdziwy czepek i fartuch lekarski ubierany podczas operacji. Karina Gamoń, podczas prezentacji przyrządów medycznych, opowiadała, jak wygląda praca w szpitalu.  Na zakończenie dzieci miały  poskładać narządy wewnętrzne manekina.

– Spotkanie miało na celu nie tylko przybliżyć, ale i oswoić z pracą służb medycznych, która zazwyczaj wywołuje u dzieci lęk oraz zainteresować książką, która w najlepszy sposób wprowadza czytelników w fascynujący świat ciekawostek i jest doskonałą przewodniczką na każdej drodze. Nie od dziś również wiadomo, że zabawa jest najlepszą formą nauki – informują organizatorzy.


źródło: GBP w Starej Wsi; oprac. MAG

fot. GBP w Starej Wsi

Zobacz również