„Zasadnioki” i „Pnioki” docenione przez jury 46. Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych

„Zasadnioki” i „Pnioki” docenione przez jury 46. Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych

Zespoły „Zasadnioki” z Zasadnego oraz „Pnioki” z Sadku-Kostrzy prezentowały się podczas 46. Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju.

Występy oceniała komisja w składzie: Wiesława Hazuka – choreograf, dr Dorota Majerczyk – etnolog, Jadwiga Adamczyk – muzyk, folklorysta, Marta Smólczyńska – etnolog oraz Benedykt Kafel – etnograf.

Komisja wyróżniła najbardziej wartościowe elementy widowisk prezentujące tradycyjny folklor, przyznając równorzędne nagrody po 900,00 zł dla każdego zespołu, sfinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zespół „Zasadnioki”, który wystąpił z programem pt. „Za Pastyrnikom”, doceniono za różnorodność zabaw dziecięcych, bardzo dobrą muzykę, scenografię i stroje. Z kolei „Pnioki” zyskały uznanie za podjęcie ciekawego tematu, jego reżyserię oraz bardzo dobry śpiew i taniec w programie „Jak się Maciejowi pcoły roiły”.

Zespół „Zasadnioki” otrzymał rekomendację na 31. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór” w Nowym Sączu. Na liście rezerwowej znalazł się zespół „Pnioki”.


źródło: MCK „Sokół” w Nowym Sączu; oprac. MAG

fot. „Zasadnioki” i „Pnioki”

Zobacz również