Zmiany w parafiach w Kasince Małej i Niedźwiedziu oraz ośrodku na Śnieżnicy

Zmiany w parafiach w Kasince Małej i Niedźwiedziu oraz ośrodku na Śnieżnicy

Abp Marek Jędraszewski ogłosił zmiany personalne w parafiach i instytucjach archidiecezji krakowskiej. Dotyczą one również dekanatu Mszana Dolna – parafii w Kasince Małej i Niedźwiedziu oraz Młodzieżowego Ośrodka Rekolekcyjno-Rekreacyjnego na Śnieżnicy.

Na emeryturę przechodzi ks. Tadeusz Dziedzic, dotychczasowy proboszcz parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Kasince Małej i dziekan dekanatu Mszana Dolna. Ks. Tadeusz Dziedzic nadal będzie mieszkał w Kasince Małej. Na urząd proboszcza został mianowany ks. Paweł Rybski, który był ekonomem Kurii Metropolitalnej w Krakowie oraz członkiem Zespołu Koordynującego ds. Przygotowania Uroczystości Archidiecezjalnych, a w przeszłości wikariuszem parafii pw. św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej.

Z Młodzieżowego Ośrodka Rekolekcyjno-Rekreacyjnego na Śnieżnicy odchodzi ks. Maciej Ścibor. Został on mianowany na urząd proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ludźmierzu. Nowym dyrektorem będzie ks. Dariusz Czapnik, który aktualnie pracuje w parafii pw. Wszystkich Świętych w Babicach i jest animatorem duszpasterstwa dzieci i młodzieży w dekanacie Babice.

Posługę w parafii pw. św. Sebastiana w Niedźwiedziu kończy ks. Dominik Woch. Decyzją metropolity krakowskiego podejmie on obowiązki w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie – Mistrzejowicach.

Neoprezbiter, ks. Jakub Łabuz z Mszany Dolnej, został mianowany wikariuszem w parafii pw. Przenajświętszej Trójcy w Czarnym Dunajcu.

źródło: Archidiecezja Krakowska; oprac. MAG 

fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej oraz arch. Tv28

 

Zobacz również