Członkinie Stowarzyszenia „Zagórzańscy Pasjonaci” zasiliły mszański oddział Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego

Członkinie Stowarzyszenia „Zagórzańscy Pasjonaci” zasiliły mszański oddział Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego

Oddział Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego w Mszanie Dolnej powiększył swoje grono. Wstąpiło do niego 9 przedstawicielek Stowarzyszenia Rękodzielników „Zagórzańscy Pasjonaci”, a także 2 inne lokalne artystki. Wszystkie te osoby są znane w regionie ze wspaniałych wyrobów.

Podczas oficjalnego spotkania w Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej nowe członkinie powitała prezes Teofila Latoś, a o działalności Polskiego Stowarzyszenia opowiedziała Katarzyna Ceklarz. Z kolei Michał Wójcik zapoznał obecnych z aktualnym etapem prac nad monografią historyczną, którą pisze. Panie ze Stowarzyszenia Rękodzielników zaprezentowały swoje dzieła, m.in. piękne gorsety, pasy, serwety i obrazy.

– Na wczorajszym spotkaniu duża część naszych członków została przyjęta do zacnego grona członków PTL. Polskie Towarzystwo Ludoznawcze Oddział w Mszanie Dolnej i jego długoletni członkowie to skarbnica wiedzy o całym regionie Zagórzan, dlatego cieszymy się, że możemy z niej czerpać. Chcemy się uczyć, poznawać historię, wspólnie działać na rzecz upowszechniania kultury Zagórzan. Dziękujemy, że mogłyśmy przedstawić siebie i nasze talenty – czytamy na facebookowym profilu „Zagórzańskich Pasjonatów”.

 

źródło: PTL Mszana Dolna, „Zagórzańscy Pasjonaci”; oprac. MAG

fot. PTL Mszana Dolna

Zobacz również