Kasia Nowak codziennie walczy sprawność i samodzielność. Możemy jej w tym pomóc!

Kasia Nowak codziennie walczy sprawność i samodzielność. Możemy jej w tym pomóc!

Kasia Nowak z Nowego Rybia codziennie walczy o sprawność i samodzielność. Dziewczynka ma obecnie 5 lat. Cierpi na choroby neurologiczne i mózgowe porażenie dziecięce. Jej największym marzeniem jest chodzenie. Jego realizację przybliży pionizator, który Kasia aktualnie testuje. Niestety zakup tego sprzętu przekracza możliwości finansowe rodziny, dlatego zwraca się ona o pomoc do wszystkich ludzi dobrej woli.

– Kasia – nasze 960 gramów cudu. Przyszła na świat o wiele za wcześnie, w 25. tygodniu ciąży. Wtedy wygrała najważniejszą walkę o życie. Teraz walczy o sprawność i samodzielność. Skrajne wcześniactwo odbiło już piętno na zawsze. Kasia każdego dnia mierzy się z mózgowym porażeniem dziecięcym. W skrócie jej mózg każe mięśniom napinać się zbyt często i zbyt mocno. Choć dziś nasza córeczka ma już 5 lat, nadal nie chodzi samodzielnie. Intelektualnie rozwija się świetnie. Potrafi już czytać! Do 3. roku życia była dzieckiem leżącym. Obecnie przemieszcza się na czworaka. Codzienność Kasi to intensywna, wielopłaszczyznowa rehabilitacja wsparta turnusami i niezbędnym sprzętem. I właśnie na taki sprzęt chcemy zebrać środki. N-F Walker to dynamiczny pionizator, który umożliwiałby Kasi samodzielne chodzenie. To jej największe marzenie! Sprzęt zapewnia pozycję pionową podczas poruszania się, a także wpływa na naukę i utrzymanie prawidłowego wzorca chodu. Urządzenie umożliwia samodzielne poruszanie się po domu i w jego obrębie, co znacznie poprawia poziom integracji z otoczeniem. Dodatkowo taki pionizator wpływa pozytywnie na wszystkie aspekty związane z przemieszczaniem się – poprawia pracę układów: krążenia, oddechowego, trawiennego, a także wpływa pozytywnie na gęstość mineralną kości i pracę mięśni. Stymuluje także sensorycznie, co wpływa na poprawę równowagi i stabilizacji. Niestety zakup pionizatora wiąże się z wydatkiem rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych! To dla nas zdecydowanie za dużo, by móc pokryć go z własnych środków. Aktualnie Kasia testuje ten sprzęt. I jest to niesamowicie poruszające przeżycie dla Kasi i jej najbliższych. Jej rozpromieniona twarz i szczęście wynagradza wszelkie trudności, które musieliśmy do tej pory pokonać! Po raz pierwszy Kasia mogła na własnych nogach podejść do mnie – do swojej mamy! Byłoby cudownie, gdyby mogła robić to każdego dnia. Prosimy o pomoc! – apelują rodzice Kasi.

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/nowak-katarzyna?fbclid=IwAR2HOnoqm4qvvbo6IEFjFDGXuJcL6QNfH7v-S1ux5ND-DfRxvnpdGTE3LBo

 

źródło: siepomaga.pl; oprac. MAG

fot. siepomaga.pl

 

Zobacz również