Od uderzenia pioruna spłonęła stolarnia i budynek gospodarczy

Od uderzenia pioruna spłonęła stolarnia i budynek gospodarczy

Wyładowania atmosferyczne sprawiły, że zarówno stolarnia, jak i budynek gospodarczy spłonęły, a straty szacowane są na kilkaset tysięcy złotych.

Wczoraj (17 lipca) na Stanowisko kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej wpłynęło zgłoszenie o pożarze stolarni w Koninie (gm. Niedźwiedź). Obiekt zapalił się od uderzenia pioruna. Znajdowały się w nim zarówno narzędzia, jak i urządzenia, a także materiały i produkty drewniane.

Na miejsce pożaru natychmiast zadysponowano jednostki PSP z Limanowej, a także jednostki OSP. W międzyczasie od wyładowań atmosferycznych zapalił się budynek gospodarczy w miejscowości Podłopień. Ze względu na nawałnicę, która w tym momencie się rozszalała, trzeba było rozlokować tak strażaków, aby akcje gaśnicze były skuteczne.

– W działaniach gaśniczych stolarni udział brało ponad 30 strażaków, ale ze względu na sytuację pogodową ta liczba się zmieniała. Budynek ten uległ spaleniu i spłonęło, to co w nim się znajdowało – informuje st. kpt. Wojciech Bogacz, rzecznik prasowy limanowskich strażaków.

Drugi pożar miał miejsce w Podłopieniu. Tam całkowitemu spaleniu uległ budynek gospodarczy, w którym znajdowały się maszyny rolnicze. Strażakom udało się ocalić znajdujący się niewielkiej odległości inny obiekt wykorzystywany w gospodarstwie.

Fot. PSP Limanowa, OSP Niedźwiedź, OSP Tymbark.

   

Zobacz również