Pokaz mody ekologicznej i koncert Kordiana. Relacja z wydarzenia w Mszanie Górnej

Pokaz mody ekologicznej i koncert Kordiana. Relacja z wydarzenia w Mszanie Górnej

Ponowne wykorzystanie surowców wtórnych było motywem przewodnim I Pokazu Mody Osób z Niepełnosprawnościami, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Mszanie Górnej oraz Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – koło w Mszanie Dolnej.

Na początku gali uczestników powitały Natalia Szymoniak, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Mszanie Górnej oraz Krystyna Porębska, przewodnicząca mszańskiego koła PSONI. Bolesław Żaba, wójt gminy Mszana Dolna, podkreślił w przemówieniu, że ŚDS znakomicie wypełnia swoją funkcję, dając uczestnikom możliwość udziału w różnorodnych zajęciach, integracji, wszechstronnego rozwoju i eksponowania swoich umiejętności.

Zarówno tematyka, jak i forma zaproponowane przez organizatorów z entuzjazmem zostały przyjęte przez zaproszone placówki. Zaprezentowały się one w kreatywny sposób, pokazując jednocześnie, jak można wykorzystać zużyte rzeczy, by nadać im nowe życie. Pokaz był pełen ekspresji, a jego uczestnicy udowodnili, że potrafią się świetnie bawić i mają poczucie humoru. Zabawa nabrała rozmachu, kiedy na scenie pojawił się wokalista Kordian z zespołem i zaśpiewał swoje największe przeboje.

W pokazie wzięło udział 12 placówek: Dom Pomocy Społecznej z Kasiny Wielkiej, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Tymbarku, Środowiskowy Dom Samopomocy z Kalwarii Zebrzydowskiej, Dom Pomocy Społecznej z Mszany Dolnej, Środowiskowy Dom Samopomocy z Zegartowic, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną z Mszany Dolnej, Dom Pomocy Społecznej z Raby Niżnej, Środowiskowy Dom Samopomocy z Mszany Górnej, Środowiskowy Dom Samopomocy z Lubnia, Dom Pomocy Społecznej ze Szczyrzyca,  Środowiskowy Dom Samopomocy z Dobczyc oraz Środowiskowy Dom Samopomocy z Limanowej.

Ekologiczne stylizacje oceniało jury w składzie: Barbara Dorczak – właścicielka filmy „Dorczak Designer”, Maria Zapała – właścicielka firmy „M-Fashion” oraz wokalista Kordian Cieślik. W kategorii show pierwsze miejsce zajął ŚDS z Mszany Górnej, drugie – DPS z Kasiny Wielkiej, a trzecie – ŚDS z Lubnia. W kategorii strojów zwyciężył ŚDS z Zegartowic, a na kolejnych stopniach podium stanęły PSONI z Mszany Dolnej i ŚDS z Dobczyc. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki za udział w wydarzeniu. Wręczyli je m.in. wójt Bolesław Żaba i Maria Majda – radna reprezentująca społeczność Mszany Górnej.

Poczęstunek przygotowały „Gosposie” z Mszany Górnej oraz „Śwarne Babki” z Łętowego. Wydarzenie prowadzili Zuzanna Korda i Bartosz Gocał.

Zobacz również