Pożar domu w Mordarce. Starsza kobieta uciekła z płonącego budynku

Pożar domu w Mordarce. Starsza kobieta uciekła z płonącego budynku

Informację o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Mordarka strażacy otrzymali o godz. 10:15. Po przybyciu na miejsce pożaru ustalono, iż pali się budynek murowany, który samotnie zamieszkiwała starsza kobieta.

– Na szczęście kobieta przed naszym przybyciem opuściła obiekt i wezwała sąsiadów o pomoc. Niezbędnej pomocy medycznej kobiecie udzielili policjanci, którzy pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia – informuje st. kpt. Wojciech Bogacz, rzecznik  prasowy limanowskich strażaków. 

Na miejsce zadysponowano pogotowie ratunkowe, które przetransportowało kobietę do szpitala (stan osoby przytomny, narażona na gazy pożarowe- dym,). Działania strażaków polegały m.in. na kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej oraz ugaszeniu pożaru budynku. W działaniach brali udział pracownicy zakładu energetycznego.

Ogień całkowicie strawił wnętrze jednego z pomieszczeń i znajdujące się w nim wyposażenie. Spaleniu uległo także nieużytkowane poddasze budynku.

Przyczyna pożaru na chwilę obecną nie jest znana. Działania prowadziły 4 zastępy PSP z Limanowej oraz druhowie z OSP z Limanowa i Męciny, łącznie 14 strażaków.

Fot. OSP Limanowa

Zobacz również