Radość życia, kreatywność, integracja, czyli I Przegląd Twórczości Senioralnej

Radość życia, kreatywność, integracja, czyli I Przegląd Twórczości Senioralnej

Radość życia i rozwijanie pasji w każdym wieku to motywy przewodnie pierwszego Przeglądu Twórczości Senioralnej, który odbył się w Parku im. Małachowskich w Dobrej.

– Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniach do tego niezwykłego wydarzenia.  Nie po raz pierwszy udowodniamy, że łącząc siły i dając trochę samego siebie, możemy realizować piękne i potrzebne inicjatywy. Podziękowania kierujemy do wszystkich organizacji stowarzyszeń oraz instytucji, które przyjęły nasze zaproszenie i sprawiły, że ten piękny sobotni dzień na długo pozostanie w naszej pamięci – podsumowali w mediach społecznościowych członkowie klubu Senior+ z Dobrej, organizatorzy spotkania.

W wydarzeniu wzięli udział seniorzy z Białego Dunajca, Limanowej, Mszany Dolnej, Porąbki, Mstowa, Wiśniowej, Kamionki Wielkiej i Kamienicy. Uczestnicy obejrzeli także występy chóru „Carpe Diem” z Limanowej, dziecięcego zespołu „Spod Ćwilina” z Wilczyc oraz uczestników projektu „Mozart kontra Sinatra” prowadzonego przez Mirosława Witkowskiego. Ponadto w organizację włączyły się stowarzyszenie „Manko”, Koło Gospodyń Wiejskich z Dobrej, Stowarzyszenie Niezależnych Inicjatyw Społecznych „Błękit” z Gruszowca i stowarzyszenie Muzyka Świata „Akord”. Podczas wydarzenia seniorzy mogli bezpłatnie zbadać słuch i skorzystać z konsultacji dietetycznych.


źródło: Dom Dzienny Senior+ w Dobrej; oprac. MAG

fot. Dom Dzienny Senior+ w Dobrej

Zobacz również