Seniorzy „Ostrej” Olszówka – Raba Niżna podsumowali sezon. Osiągnęli najlepszy wynik w historii klubu

Seniorzy „Ostrej” Olszówka – Raba Niżna podsumowali sezon. Osiągnęli najlepszy wynik w historii klubu

Sezon rozgrywkowy 2022/2023 dobiegł końca. Pod wieloma aspektami jest to najlepszy sezon w wykonaniu seniorów „Ostrej” w rozgrywkach Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej.

– Przed startem rozgrywek A klasy wielu znawców lokalnej piłki nożnej wskazywało nas jako głównego kandydata do walki o utrzymanie i owszem na papierze tak to mogło wyglądać. Jednak jak pokazała ligowa tabela okazało się, że poradziliśmy sobie najlepiej z pośród 3 beniaminków, którzy rok wcześniej awansowali do A klasy. Pokazaliśmy, że swoją ambicją, konsekwencją w działaniach i dobrą organizacją możemy rywalizować na równi z drużynami A klasy w naszym regionie. Ostatecznie zajęliśmy 7 miejsce co jest najlepszym wynikiem seniorów „Ostrej” w dotychczasowej historii klubu. Niby to niewiele, ale dla wielu dużo znaczy – informuje klub.

Jak podkreślają działacze, w ostatnich latach widać postęp, co pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość.

– Przecież dopiero nie tak dawno udało nam się wskrzesić seniorską drużynę, gdzie wcześniej mieliśmy kłopoty ze zmontowaniem kadry i w sezonie 2017/18 wycofaliśmy seniorów z rozgrywek. Teraz w zakończonych rozgrywkach w szeregach „Ostrej” wystąpiło łącznie 35 zawodników, każdy z nich dołożył swoją cegiełkę do ostatecznego wyniku. Rozegraliśmy 20 spotkań, w których wywalczyliśmy 25 punktów. Odnieśliśmy 7 zwycięstw, zaliczyliśmy 4 remisy oraz 9 porażek. Bilans bramkowy seniorów to 49 zdobytych i 50 straconych goli. Z pewnością nie są to jakieś wielkie liczby, ale biorąc pod uwagę od czego zaczynaliśmy budowę nowej drużyny seniorów, dają sporo satysfakcji. Widać progres drużyny, który pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. W kolejnym sezonie chcemy ustabilizować kadrę meczową, poprawić dotychczasowe wyniki i dalej solidnie pracować z młodzieżą, która trenuje w trzech grupach wiekowych ale te działania postaramy się opisać w osobnym poście – czytamy w podsumowaniu.

Klub „Ostra” Olszówka – Raba Niżna wspierają sponsorzy: Urząd Gminy Mszana Dolna, „Andrew” produkcja drzewna, „Paleta Trans Drew”, Lasy Państwowe.

 

źródło: „Ostra” Olszówka – Raba Niżna; oprac. MAG

fot. „Ostra” Olszówka – Raba Niżna

Zobacz również