Święto Gminy Tymbark już w najbliższą niedzielę. Motywem przewodnim będzie LATO

Święto Gminy Tymbark już w najbliższą niedzielę. Motywem przewodnim będzie LATO

Wójt Paweł Ptaszek zaprasza na Święto Gminy Tymbark, które odbędzie się w niedzielę, 23 lipca, na boisku rezerwowym KS „Harnaś”. Nie zabraknie muzycznych wrażeń, dobrej zabawy oraz imprez sportowych. Motyw przewodni imprezy to LATO!

Obchody rozpoczną się od Mszy Świętej w intencji mieszkańców gminy Tymbark, z udziałem Strażackiej Orkiestry Dętej „Tymbarski Ton”, która obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia swojej działalności. Równocześnie od godziny 11:00 organizatorzy zapraszają do udziału w pikniku rodzinnym, organizowanym w ramach audycji „Lato z Radiem”. Wśród atrakcji liczne gry, zabawy, konkurencje sportowe i fotobudka. Na zwycięzców czekają nagrody.

O godzinie 15:00 rozpocznie się koncert dzieci z terenu gminy Tymbark i okolic, a o godzinie 16:00 wystąpi zespół pieśni i tańca z Raniżewa (województwo podkarpackie). Następnie na scenę wkroczy zespół „Centrum Uśmiechu”, który już po raz kolejny wyruszył w trasę z letnią audycją Jedynki.

O godzinie 17:30 z tymbarskiej sceny popłyną rockowe brzmienia w wykonaniu chłopaków z zespołu „Pa Tera”. Po nich koncert jubileuszowy zagra „Zośka C-dur”, która w tym roku również obchodzi 30-lecie działalności scenicznej. Około godziny 19:15 zaplanowano oficjalne otwarcie Święta Gminy Tymbark, po którym nastąpi rozdanie nagród dla uczestników i zwycięzców gry terenowej – „Odkryj skarby Tymbarku ze smartfonem”.

O 19:45 scenę opanuje zespół „Góralsi”, a po nich wystąpi gwiazda wieczoru – Filip Lato. Około godziny 21:45 zagra zespół „Roy”, po którym dyskotekę do godziny 1:00 poprowadzi „OnBeat Group”.

Urząd Gminy zaprasza również do udziału w imprezach towarzyszących – turniejach sportowych oraz w IV Biegu Górskim o Złotą Paproć Prezesa Firmy JONIEC. Ponadto podczas imprezy będą sprzedawane losy w ramach Limanowskiej Akcji Charytatywnej. Do wygrania są wspaniałe nagrody. Uczestnicy będą mogli skorzystać z oferty gastronomicznej, dmuchanych zamków oraz strefy relaksu. W trakcie imprezy odbędzie się konkurs na najlepiej ubranych „letników”.


źródło: Urząd Gminy Tymbark; oprac. MAG

fot. Urząd Gminy Tymbark, zdjęcia artystów udostępnione przez Urząd Gminy Tymbark, Kajus W. Pyrz (Filip Lato)

Zobacz również