W czasie wakacji zwiększa się zapotrzebowanie na krew. Druhowie OSP Mszana Dolna organizują dwudniową akcję krwiodawstwa

W czasie wakacji zwiększa się zapotrzebowanie na krew. Druhowie OSP Mszana Dolna organizują dwudniową akcję krwiodawstwa

Ochotnicza Straż Pożarna w Mszanie Dolnej w dniach 5-6 sierpnia zaprasza na drugą w tym roku zbiórkę krwi, która jak zawsze odbędzie się w budynku remizy.

Jak podkreślają druhowie, okres wakacyjny oprócz wypoczynku wiąże się niestety z wieloma wypadkami, głównie na drogach. Ciągnie to za sobą duże zapotrzebowanie na krew.

– Codziennie słyszymy o niejednym wypadku, w którym ucierpiały osoby. Często właśnie ich stan jest na tyle poważny, że jest potrzebna krew. W tym momencie z pomocą przychodzą te osoby, które bezinteresownie pojawiają się w punktach krwiodawstwa lub na akcjach terenowych, by oddać ten cenny dar. Zwracamy się z ogromną prośbą o mobilizację w tym czasie, zabierzcie ze sobą rodzinę, znajomych – napisali organizatorzy.

Akcję przeprowadzą niezmiennie pracownicy RCKiK w Myślenicach. Krew będzie można oddać 5 od godz. 8.00 do godz. 12.00 i 6 sierpnia od godz. 8.00 do godz. 12.30.

 

źródło: OSP Mszana Dolna; oprac. MAG

fot. OSP Mszana Dolna

Zobacz również