W czwartek otwarcie MUZEUM MOTOROWERÓW MOPED RETRO W KASINA SKI & BIKE PARK

W czwartek otwarcie MUZEUM MOTOROWERÓW MOPED RETRO W KASINA SKI & BIKE PARK

Muzeum Motorowerów Moped Retro w Kasinie Wielkiej to nowa, niezwykła przestrzeń na małopolskiej mapie atrakcji. Przypadnie ona do gustu nie tylko miłośnikom motoryzacji, ale również poszukiwaczom ciekawych miejsc w Polsce. Turyści będą mogli zwiedzać obiekt od 6 lipca 2023 roku.

Niezwykła ekspozycja

Imponująca wystawa powstała dzięki wieloletniej pasji dwóch fanów motoryzacji. Od lat fascynowały ich motorowery, szczególnie zabytkowe modele. W najdalszych zakątkach Europy wyszukiwali ciekawe egzemplarze i sprowadzali do siebie, by z troską o wszystkie detale, odrestaurować i przywrócić pierwotny wygląd oraz charakter danego modelu. Tak powstała największa w Polsce kolekcja prawie 200 eksponatów, z której na stałej wystawie można podziwiać około 90 z nich. 

W świecie mopedów

W Muzeum Moped Retro, ujrzymy nie tylko polskie motorowery, ale także zagraniczne jednoślady, w tym tak znanych marek jak: Ducati, DKW, Java, Batavus, Honda, Triumph, Garelli. Na ekspozycji można również zobaczyć akcesoria z minionych czasów, takie jak dystrybutory czy kaski oraz poznać pasjonujące historie związane z historią motoryzacji.

Podróż w czasie

Muzeum znajduje się na górnej stacji ośrodka narciarskiego Kasina Ski & Bike Park, a jego ekspozycja przypomina gigantyczną szafę z mnóstwem szuflad i szufladek. W każdej z nich kryją się niezwykłe tajemnice mopedów – wystarczy je tylko otworzyć…

Największą część kolekcji stanowią pojazdy z lat 50. i 60. XX wieku.  Złota era mopedów zbiegła się m.in. z rewolucją obyczajową. Motorower, choć dzisiaj może to wydawać się nieco zaskakujące, oznaczał wtedy również wolność i niezależność. – Przypomina Sławomir Pala, Prezes Kasina Ski & Bike Park. – Już teraz zapraszamy na ekscytującą podróż w świat z początku XX wieku, „kiedy to motorower był czymś nowym, egzotycznym, powiewem luksusowego świata”.

Godziny otwarcia

Czwartek-piątek: 11.00 – 18.00

Sobota-niedziela: 10.00 – 18.00

Do muzeum można dostać się nowoczesną, 6 osobową kolejką krzesełkową, wyposażoną w osłony przeciwwiatrowe. Kolej poza sezonem narciarskim wywozi również wózki inwalidzkie (nie elektryczne). Nasza obsługa chętnie pomoże wsiąść i zsiąść z kolei osobom z ograniczeniami ruchowymi.

Szczegóły na www.mopedretro.pl

Grupa Pingwina – lider na rynku sportów narciarsko-rowerowych

Kasina Ski & Bike Park jest jednym z ośrodków sportowych należących do Grupy Pingwina. Skupia ona pięć całorocznych ośrodków narciarsko-rowerowych, które znajdują się w Beskidach (Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju, Skolnity Ski & Bike w Wiśle, Czarny Groń w Rzykach, Kasina Ski & Bike w Kasinie Wielkiej) oraz na Mazurach (Kurza Góra w Kurzętniku). Pasjonaci białego szaleństwa (narciarze i snowboardziści), miłośnicy dwóch rowerowych kółek, amatorzy spacerów wśród koron drzew – każdy znajdzie, w jednym z tych malowniczych miejsc, coś dla siebie. Serdeczna atmosfera przyciąga całe rodziny czy to podczas srebrzystej zimy, zielonej wiosny, słonecznego lata czy kolorowej jesieni.

Dbałość o wysoką jakość obsługi, infrastruktura na miarę alpejskich ośrodków turystyczno-sportowych, unikalny całoroczny karnet Pingwin PASS na narty i rower to znaki rozpoznawcze ośrodków Grupy Pingwina.

Zobacz również